Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vigor 2710n nie wspópracuje z urządzeniami na chipsecie ralink

31 Mar 2012 08:48 1897 12
  • Poziom 10  
    Cześć

Mam router Vigor2710n który działa dobrze poza jednym wyjątkiem. Jak podłącze urządzenie wifi oparte na chipsecie ralink są problemy z nawiązaniem połączenia, a jak już nawiąże połączenie to działa bardzo nie stabilnie i sie zawiesza lub rozłacza.

kiedys kupiłem pentagrama na pci i myslalem ze jest po prosu uszkodzona, ale wczoraj kupiłem arive 102e i adapter wifi dedykowany do tego tunera niestety na tym samym chipsecie ralink a wiec mam problemy z uruchomieniem.

tuner wykrywa kartę bez problemu, znajduje siec i się z nią łączy, problem jest taki ze nie działa sieć, po kilku godzinach prób postanowiłem w routerze zmienić kanał z auto na 5 lub 6 juz nie pamietam, i zadzialalo, byl dostep do sieci ale niestety tylko na okres 2-3 minut po czym następowało rozłaczenie i trzeba bylo robic restart tunera. potem próbowałem inne kanały az w koncu przestal w ogole reagowac i na wet na kanale 5 i 6 nie łaczy sie z siecią (połaczenie z routerem jest zawsze, dostaje adres z dhcp)

nie wiem co jeszcze mógłbym zmienić, urządzenie dziala w trybach b/g/n router jest w trybie mixed (b+g+n) szyfrowanie wpa2, próbowałem też bez szyfrowania i nie ma różnicy.

jakieś pomysły co można jeszcze zmienić ? wydaje mi się że to moze być coś po stronie routera ze z tymi kartami ma jakiś problem.

Proszę poprawić błędy w pisowni. Regulamin pkt. 3.1.13. [witux]
  • Moderator - Sieci, Internet
    bastard79 napisał:
    jakieś pomysły co można jeszcze zmienić ?

Próbowałeś wpisać dane adresowe na stałe do tunera?
  • Poziom 10  
    tak próbowałem, po kazdej zmianie robie tez restart routera i tunera, ale brak postepu, podpiąlem teraz po kablu i dziala super, ale ten tuner musi dzialac po wifi
    Trzeba by ustalić co jest przyczyną takiego zachowania. Próbowałeś podłączyć tą kartę do komputera i sprawdzić co się dzieje. Zainstaluj wtedy na komputerze inSSIDer-a zrób skanowanie powietrza. Następnie połącz się z routerem i daj screnn-a z komendy ipconfig /all
  • Poziom 10  
    w międzyczasie przepiąłem tuner do pokoju w którym jest router i zadzialalo wszystko od razu:(zasieg 80%, w pokoju docelowym 70-72%). zaraz przepne do pokoju docelowego i potestuje, juz zaczynam myslec ze ukierunkowanie tej antyny ma znaczenie, bo w pokoju docelowym jest skierowana w przeciwnym kierunku niz router :D. do godzinki dam znac jak poszlo
    bastard79 napisał:
    zasieg 80%, w pokoju docelowym 70-72%

Tylko te wskazania nie są w żaden sposób miarodajne. Lepszym rozwiązaniem jest inSSIDer. Poziom sygnału oraz zakłócenia mogą mieć znaczący wpływ na stabilność łącza.
  • Poziom 10  
    zrzut ekranu z programu. moja siec to ta zielona.

dla wyjasnienia mam dom pietrowy z czterema mieszkaniami z takim rozstawem

1 2
    3 4

router jest w mieszkaniu 2 pierwsza czesc wykresu, nastepnie przeszedlem do mieszkania nr 1 (tuner) gdzie pojawil sie spadek na wykresie, potem mieszkanie 4 znowu wzrost i mieszkanie 3 najnizsza wartość.

jakieś sugestie jak wzmocnić ten sygnał ?

PS. skan sieci robilem z laptopa, przy uzyciu wbudowanej karty wifi, czy jak zrobie to za pomocą karty od arivy wyniki beda inne ?
    No ale tu chyba byłeś bardzo blisko twojego routera? Zrób pomiar w miejscu zainstalowania tunera.
    Obrazki wrzucaj zgodnie z zasadami forum - Link.
  • Poziom 10  
    pomiar z miejsca gdzie jest tuner to mieszkanie nr 1, czyli pierwsze obnizenie sygnalu na wykresie
    Zrób pomiar jeszcze raz dokładnie w miejscu docelowej pracy, poproszę o zakładkę 2,4GHz Channels, sam widzisz że masz tam mnóstwo sieci.
  • Poziom 10  

w miedzyczasie przetestowalem wszystkie mozliwe tryby b,g,n, b+g, g+n, b+g+n z preambułą i najdłuzej działało w kanale B bo lekko ponad 3 minuty.

juz nie mam pomysłów, w mieszkaniu gdzie jest router podpiatem ten tuner z ta kartą w odleglosci ok 5 metrów od routera, nastepnie przenioslem tuner do pomieszczenia docelowego, odleglosc wzrosla do 809 m od routera i doszly do pokonania 3 sciany z cegly.
  • Poziom 13  
    bastard79 napisał:
    Cześć

Mam router Vigor2710n który działa dobrze poza jednym wyjątkiem. Jak podłącze urządzenie wifi oparte na chipsecie ralink są problemy z nawiązaniem połączenia, a jak już nawiąże połączenie to działa bardzo nie stabilnie i sie zawiesza lub rozłacza.

kiedys kupiłem pentagrama na pci i myslalem ze jest po prosu uszkodzona, ale wczoraj kupiłem arive 102e i adapter wifi dedykowany do tego tunera niestety na tym samym chipsecie ralink a wiec mam problemy z uruchomieniem.

tuner wykrywa kartę bez problemu, znajduje siec i się z nią łączy, problem jest taki ze nie działa sieć, po kilku godzinach prób postanowiłem w routerze zmienić kanał z auto na 5 lub 6 juz nie pamietam, i zadzialalo, byl dostep do sieci ale niestety tylko na okres 2-3 minut po czym następowało rozłaczenie i trzeba bylo robic restart tunera. potem próbowałem inne kanały az w koncu przestal w ogole reagowac i na wet na kanale 5 i 6 nie łaczy sie z siecią (połaczenie z routerem jest zawsze, dostaje adres z dhcp)

nie wiem co jeszcze mógłbym zmienić, urządzenie dziala w trybach b/g/n router jest w trybie mixed (b+g+n) szyfrowanie wpa2, próbowałem też bez szyfrowania i nie ma różnicy.

jakieś pomysły co można jeszcze zmienić ? wydaje mi się że to moze być coś po stronie routera ze z tymi kartami ma jakiś problem.

Proszę poprawić błędy w pisowni. Regulamin pkt. 3.1.13. [witux]

Witam , a próbowałeś zmienić kanał radiowy na dużo niższy np 2 lub 3 , lub też zmienić region na USA co ciekawe Broadcom w HP DV6000 ze stanów nie działa poprawnie w Europie , pomaga zmiana kanału wifi na bardzo niski , ewentualnie zmiana firmware na wyższy , ostatnio panowie z Drayteka , wypuścili nowe oprogramowanie , gdyż na starym był problem z wifi kiedy łączył sie do routera laptop z sieciówka Intela , wtedy router zawieszał się i restartował , kilka tygodni temu na taką reklamację routera dostałem info o firmware do Draytek eliminującym ten błąd , pozdrawiam

Mirecki77
  • Poziom 10  
    mam najnowszy firmware, ze zmianą kanałami bawilem sie wczoraj, teraz zastanawiam się czy akwarium ktore stoi obok nie zaglusza sygnalu.