Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Ausa X53S kablem HDMI do TV Panasonic Viera(plazma)

focus1987 31 Mar 2012 12:00 2803 3
  • #1 31 Mar 2012 12:00
    focus1987
    Poziom 2  

Witam.
    Mam pewien problem z podłączeniem kablem HDMI w/w laptopa z TV. Teoretycznie wszystko działa, bo obraz i dźwięk jest w tv. Miałem problemy z obrazem, ponieważ okazało się, że ucina mi po ok 1cm z każdej strony, ale trzeba było wyłączyć opcję Overscan'u. Natomiast obraz delikatnie mówiąc nie jest porywający... na 42calowym ekranie litery są mało czytelne. Ogólnie nawet po uruchomieniu rozdzielczości 1920x1080 sytuacja się nie zmienia. Czy ktoś zna sposób jak mogę otrzymać czysty obraz w max rozdzielczości na TV?
    Specyfikacja komputera:
    http://www.x-kom.pl/p/70598-notebook-laptop-1...sx200v-8-i7-2630qm-8gb-750-dvd-rw-7hp64x.html

0 3
  • #2 06 Maj 2012 21:30
    jaco777
    Poziom 24  

W TV wyłącz 16:9 Overscan, w Konfiguracja > Inne ustawienia > 16:9 Overscan.
    Teraz we właściwościach zaawansowanych karty graficznej ustaw rozdzielczość 1920x1080 i też poszukaj opcji/suwaka od overscan i przestawiaj (zazwyczaj któraś ze skrajnych ustawień suwaka) aż obraz na TV będzie wyraźny (pixel do pixela) i będzie wypełniać całą przestrzeń matrycy TV.

Powyższe wzoruje na swojej sytuacji i sprzęcie, czyli Panasonic Vier P42-V20 i grafika ATI. U mnie też na początku obraz pozostawiał wiele do życzenia, po zmianie ustawień jest jak żyleta :-).

0
  • #3 09 Mar 2013 22:34
    marekorv
    Poziom 1  

Witam, mam problem z tym samym typem laptopa i plazmą Panasonic Viera. Problem polega na tym, że po podłączeniu sprzętu hdmi na Tv nie ma ani obrazu ani dźwięku. Komputer wyczuwa telewizor i pokazuje że wyświetla na ekranie tv oraz laptopie co niestety nie jest prawdą. Możecie mi jakoś pomóc?

Pozdrawiam

0
  • #4 10 Mar 2013 21:24
    jaco777
    Poziom 24  

W pierwszej kolejności włącz wszystkie wejścia HDMI w TV jako widoczne, czyli
    MENU > Konfiguracja > Ustawienia wyświetlania > Etykiety wejść i przy każdym HDMI nie powinno być Pomiń.

W komputerze ustaw najlepiej tryb DUAL (to samo na obydwu wyjściach) i koniecznie format obrazu (rozdzielczość, odświeżanie) obsługiwane przez TV (sprawdź w instrukcji TV).

Teraz za pomocą pilot przełączaj się przez wszystkie wejścia HDMI telewizora. Na którymś powinno się coś pojawić.

0