Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć Ram do płyty głównej Gigabyte Ga G41MT ES2L

31 Mar 2012 13:11 2607 15
  • Poziom 7  
    Witam, chciałem zapytać jaką pamięć mogę kupić do płyty głównej Gigabyte Ga G41MT ES2L z procesorem Intel® Core™2 Quad . chciałem wymienić swoje kości Good Ram DDR3 2 x 2GB PC3 10600 Dimm na coś szybszego i większego, znalazłem kilka ciekawych kości 2 x po 4 GB - KINGSTON HYPERX 4GB (1x4GB) DDR3 1600MHz CL9 - ale nie jestem pewien czy to pasuje do mojej płyty głównej, nie do końca sie znam na tych określeniach, będę wdzięczny za pomoc !! pozdrawiam
    - Piotrek.
  • Poziom 43  
    Nie ma sensu wymiana. Płyta nie obsługuje pamięci 1600MHz więc i tak zwolnią. Poza tym do czego ci taka ilość pamięci ?
  • Poziom 20  
    obsługuje do 8 GB pamięci
    2.Dwukanałowa obsługa pamięci
    3.DDR3 1066/800/MHz
  • Poziom 7  
    Do programów graficznych - obróbka fotografii . Więc nic w tej kwestii nie zmienię ?

Dodano po 1 [minuty]:

Co oznacza 1066 ? szybkość MHz ? czyli spokojnie mogę do 8 GB to powiększyć .
  • Poziom 43  
    Na dużych plikach pracujesz ? Jeśli nie to obecna, konfiguracja powinna wystarczyć ewentualnie pomyśl nad modernizacją jednostki. Można też zastanowić się nad dyskiem SSD pod system i programy.
    Możesz powiększyć jeśli brakuje pamięci dla programów ale kup kości DDR3 1333MHz od Patriot/Geil.
  • Poziom 7  
    Tak czasami na bardzo dużych RAW-ach. Chodzi o to ,że sama praca nie jest zbyt płynna, nie zadowalająca . Czasami mam otwarte 3 programy graficzne naraz i "suwaki" jak i wprowadzane zmiany potrafią mieć opóźnienia .
  • Poziom 43  
    Jaki tam posiadasz dokładnie procesor ? Może lepiej będzie zmodernizować jednostkę i włożyć szybszy dysk ? Wtedy praca stanie się płynniejsza.
    Nie wiem czy samo dołożenie pamięci coś wniesie.
  • Poziom 7  
    Intel® Core™2 Quad - 4 x Q8300 @ 2.50 GHz
  • Poziom 33  
    Przede wszystkim jaki system używasz ?
  • Poziom 43  
    Wybitnie wydajny procesor to nie jest. Taki 2 rdzeniowy Core i3 będzie od niego wydajniejszy w każdej sytuacji.
  • Poziom 7  
    system operacyjny To XP SP3.
  • Poziom 33  
    Więc podejrzewam ze 32 bity - system max zaadresuje 3,25 GB :cry:
  • Poziom 7  
    Tak też myślałem... bo w informacji o systemie widnieje 3,25 pamięci RAM a wpięte mam 2 x 4 GB. Myślałem ,że to jest jakoś obliczone systemowo stąd te 3,25. OK to jaki system ? W 7 ?
  • Poziom 43  
    Żeby wykorzystać więcej niż 3.2GB pamięci trzeba zmienić system na 64bit. Inaczej dokładanie pamięci nie ma sensu bo będzie bezużyteczna. Win 7 64bit to jedyny sensowny wybór.
  • Poziom 7  
    Pytanie czy wszystkie programy używane na systemie XP będą w pełni współpracować z 7 ?
  • Poziom 43  
    Nie wiemy o jakie programy ci chodzi ? Obecnie większość programów nie ma problemu z 64bit. Chyba że jakieś bardzo stare.