Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s80 2.0t 1999r brak mocy

31 Mar 2012 14:31 4748 5
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich mam taki problem w moim volvo a mianowicie od dwóch tygodni wyskakuje mi komunikat FERMARSI E RIPARTIRE po przetłumaczeniu wył. i wł. silnik.
    Jednocześnie przy włączeniu się komunikatu samochód pracuje nie równo na wolnych obrotach tak jak by pracował na 3 garach i nie ma mocy wkręca się tylko na jakieś 3 tys. obroty mimo do końca wciśniętego pedału gazu.
    Byłem u kumpla na komputer wykazał mi 3 błędy silnika P1171 P1174 P0121 przy czym pierwsze dwa to są (niby) normalne przy instalacji gazowej a trzeci to przepustnica. Czyściłem przepustnice (znalazłem filmik i cała sobota zleciała) lecz to nic nie pomogło tylko tyle że po odpaleniu zimnego silnika nie faluje tylko od razu ma równe obroty. Nie wiem co może być nie tak, dodam iż na benzynie czy na gazie jest tak samo po wyłączeniu zapłonu i odczekaniu od 1 do 3 minut jest wszystko ok po przejechaniu 2km lub czasami i 15km błąd się pojawia i objawy niestety też.
    Silnik 2.0t 120kw benzyna gaz sekwencja rok temu założona
    Rok produkcji 1999
    Proszę o jakieś podpowiedzi :?:
  • Poziom 39  
    A jaka jest tam instalacja gazowa? Bo to będzie problem twojego samochodu.
  • Poziom 8  
    Instalacja jest nowa rok temu założona sekwencja ale specjalnie jeździłem na benzynie i ten sam objaw jestem mechanikiem co prawda na co dzień zajmuje się kosiarkami piłami skuterami itp więc trochę dłubie w tych sprawach ale te VOLVO rozkłada mnie na łopatki nie mam pojęcia co sprawdzać a problem jest denerwujący bo np. dziś nie mogłem zmienić pasa ruchu bo brak mocy musiałem wszystkich puścić aby zjechać na parking i odczekać swoje
    A w razie czego to komp od gazu jest AG SIROCCO SSW ZJ-200 DIEGO G3 :|
  • Poziom 39  
    A wtryskiwacze? Nie czasem takie czerowne?
    Będzie problem z LPG, komputer PB wykrywa niewłaściwą mieszankę paliwo-powietrze i redukuje moc w celu ochrony katalizatora.
  • Poziom 8  
    Wtryskiwacze chyba ok bo jak dobierałem się do przepustnicy to je wyciągałem i przyglądałem się im ale nie wiem jak je spr. dokładnie. Jutro pojadę do kumpla aby podłączył mi gaz pod kompa i zrobił diagnostykę. Może rzeczywiście coś znajdzie,
    ale na samej benz. też ten problem jest
    Pozdro.

Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

Dodam jeszcze iż dziś po odpaleniu na zimnym silniku po 30s pracy też wyskoczył mi komunikat i objawy musiałem go wyłączyć odczekać z minute i uruchomić ponownie i wszystko ok zrobiłem jakieś 1,5 km to samo a czasami mogę zrobić i 15km i wszystko w porządku. Nie mam pojęcia gdzie szukać usterki. :cry:
  • Poziom 8  
    Witam jeszcze raz. Byłem dziś na komputerze u klienta i stwierdził że do wymiany jest przepustnica, mówił też że była partia puszczona przez volvo z wadliwymi przepustnicami. Mam takie teraz pytanko czy ktoś wie jaka to była partia i jaką teraz kupić mój nr. przepustnicy tylko 2 liczby są nie czytelne ale chyba 8644374 . Pytam się aby nie trafić od razu skazaną na porażkę