Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1.4 16V 3d '01 - Brak możliwości otwarcia z pilotów centralnego zamka.

31 Mar 2012 14:57 4392 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Zakupiłem niedawno autko jak w temacie z niedziałającym centralnym zamkiem z pilotów,sprzedający zapewnił iż wystarczy tylko zaprogramować piloty. Ale niestety.
    Z kluczyka wszystko działa natomiast żaden z pilotów nie reaguje. Po zapoznaniu się z tematem na forach sprawdzone zostały piloty (dają sygnał metoda z telewizorem), próby zaprogramowania pilotów na różne sposoby opisywane na forach nie dają rezultatów, te bez pomocy VAG-coma jak również z Vagiem.
    VAG-COM 3.11 w module komfortu pokazuje błąd 1179 Incorrect Key Entry.
    Po wejściu do Modułu komfortu w adaptacji po wejściu do bloku 01 pokazuje że jest 1 klucz zmiana liczby 1 na 2 w teście pokazuje 2 lecz po zapisaniu znów jest 1.
    Czy ma może ktoś jakieś rozwiązanie? Dodam że piloty to scyzoryki 434mHz z dwoma przyciskami.
    Ewentualnie szukam speca z okolic Rybnika.

Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Poziom 28  
    Możliwe że masz pilot przystosowany do innego modułu.
    Napisz jakie masz oznaczenie modułu komfortu!
    W książce serwisowej (lub w bagażniku obok koła zapasowego) jest wklejka.
    Na niej powinny być zanotowane oznaczenia kodów wyposażenia dla danego
    (Ale nie we wszystkich wklejkach jest podawany):

5D1 - Zamek centralny zdalnie sterowany 433,92 MHz (najczęściej używany)
    5D2 - Zamek centralny zdalnie sterowany 413 MHz (AUS, MEX)
    5D3 - Zamek centralny zdalnie sterowany 315 MHz (JAP)
    5D5 - Zamek centralny zdalnie sterowany 315 MHz (ROK)
    5D9 - Zamek centralny zdalnie sterowany 434 MHz (RC)
  • Poziom 10  
    Golf IV 1.4 16V 3d '01 - Brak możliwości otwarcia z pilotów centralnego zamka.

Na foto wklejka z kodami wyposażenia. Jednak nie widzę nigdzie żadnego z kodów które kolega napisał.
  • Computer Controls
  • Poziom 28  
    Podaj oznaczenie modułu komfortu.
  • Poziom 10  
    Na chwilę obecną mogę jedynie podać to co pokazuje VAG czyli 1CO 959 799 B
    Jeżeli to nie wystarczy to muszę się do niego fizycznie dostać czy jest jeszcze inny sposób?
  • Poziom 28  
    Na puszcze od modułu komfortu powinno pisać jaka częstotliwość. TU chyba standardowa, lecz możesz się upewnić.

Piloty masz scyzoryki? Sprawdź czy jest na nich opisana częstotliwość.
  • Poziom 10  
    Tak na pilotach jest podana częstotliwość 434MHz piloty to HLO 1J0 959 753AG
  • Poziom 10  
    Niestety jak na razie dalej nic.
    Jedynie jeszcze jedno spostrzeżenie iż po odłączeniu akumulatora na kilka minut i ponownym jego podpięciu naciskając na przycisk pilota kilka razy odezwie się sygnał dźwiękowy słychać jak cykają jakieś przekaźniki ale zamki nie reagują. Po trzykrotnym naciśnięciu przycisku na pilocie sytuacja wraca do punktu wyjścia, czyli nic nie działa.
  • Poziom 9  
    Moze to coś wyjaśni do marca 2001r były stosowane piloty "jajka" bodajże ....FA natomiast od kwietnia 2001r "scyzoryki" dwa przyciski ....AG. Natomiast synchronizacja w tym modelu: Nacisnąć na 1sek zabl lub odbl. ręcznie zabl. lub odbl. samochód. Jeżeli nie ma efektów albo piloty nówki trzeba dopisać diagnostycznie.
  • Moderator Samochody
    A nie masz błędów zamków w module komfortu? Jeśli przekaźniki w module się odzywają to przy sprawnych zamkach powinno wszystko działać.
  • Poziom 10  
    Witam trochę czasu zleciało ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu i powróciłem do problemu.
    Wymieniłem moduł komfortu z VW Bora centralny działa z pilotów jednak nie zamyka i nie otwiera tylnej klapy oraz jak otwieram klapę z kluczyka to nie dezaktywuje alarmu ale otwiera wszystkie drzwi.
    Może jest to kwestia przekodowania modułu?
    Proszę o Pomoc!
  • Poziom 28  
    Sprawdź jakie kodowanie miałeś wcześniej.
    A jakie obecnie jest?
  • Poziom 10  
    Witam
    Kodowanie zmieniłem tak jak na starym module czyli 00065. Nowy moduł miał przed zmianą 258.
    Do tego jeszcze przestała działać syrena (klakson) H8 bo nowy moduł ma zaprogramowane H12 zewnętrzna syrena. Czy to też można przeprogramować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Udało mi się wszystko zmienić i działa zamek w tylnej klapie i szyby z pilota .
    Zmieniłem z:
    04352 33 na 8
    04353 33 na 8
    04354 33 na 8
    i
    04361 75 na 67
    04362 75 na 67
    04363 75 na 67
    Dzięki za pomoc.
    Natomiast jeśli chodzi o syrenę to też już sprawa rozwiązana.

Należało zmienić:
    04367 48 na 255
    04368 48 na 255
    04369 48 na 255
    oraz aby aktywować Klakson

04355 136 na 16
    04356 136 na 16
    04357 136 na 16