Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 AHF - turbina wyczyszczona a tryb awaryjny

31 Mar 2012 15:07 2051 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tydzień temu czyściłem turbinę i po złożeniu zauważyłem że dźwigienka do której podłącza się cięgno z gruszką nie dochodzi do śrubki czyli do ogranicznika. Rozebrałem i złożyłem jeszcze raz ale wyszło tak samo, więc poskręcałem i włożyłem do samochodu. Po odpaleniu turbinę już słychać od wolnych obrotów czyli od 1000. Moje pytanie brzmi: Czy tak powinno być, czy turbina powinna już gwizdać od wolnych obrotów i czy dźwigienka nie musi dochodzić do ogranicznika? W tygodniu miałem kawałek prostej przy 160km/h auto przeszło w tryb awaryjny, zgasiłem i znów było dobrze a ostatnio dobiłem już tylko do 140 i zauważyłem że auto ciągnie tak od 2000tyś do 2600 tyś. Czy coś źle złożyłem czy nie wyczyściłem jej dokładnie?:-)
    Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
  • Poziom 39  
    Kolejna porażka "Zosi samosi"

Moderowany przez fortronik:

Post raportowany - 3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

• Poziom 9  
    Staram się zrobić zawsze wszytko dokładnie tym bardziej jeszcze że to ja będę tym jeździć:-) Turbinę rozbierałem pierwszy raz, czytałem wiele postów jak również filmików i widocznie wszystkiego się nie dowiedziałem, bo dziś przeczytałem że mogłem źle założyć pierścień sterujący kierownicami czyli mogłem go założyć odwrotnie do góry nogami, faktycznie na to nie zwróciłem uwagi, po zdemontowaniu położyłem go prawidłowo ale po czyszczeniu już nie zwracałem na to uwagi gdyż wydawał mi się symetryczny, czy może to być przyczyną tej usterki?
  • Poziom 9  
    Chyba mój problem nie był czymś nadzwyczajnym:-) . Dziś rozebrałem jeszcze raz turbinkę, cały zabieg trwał już tylko 3,5 h a nie jak za pierwszym razem 9h, faktycznie źle założyłem pierścień sterujący łopatkami. Usterka naprawiona, autko ładnie się zbiera. Pozdrawiam.