Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xantia 1.9td nie działa klimatyzacja

adrianczerna 31 Mar 2012 17:30 4002 15
  • #1 31 Mar 2012 17:30
    adrianczerna
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam Xantię 1.9td 96r. z oryginalną klimatyzacja.
    Klimatyzacja po serwisie nabita.
    Nie załączą się kompresor, od czasu do czasu zdarzy się, że się włączy ale po wyłączeniu silnika i odpaleniu, już nie załączy się.
    Po włączeniu przycisku (śnieżynka) i włączeniu dmuchawy, włączają się wentylatory ale nie sprężarka.
    Nie wiem czy to też może być przyczyną ale obrotomierz też nie działa czasami się załączy i działa głównie jak się przygazuje.
    Co może być przyczyną i gdzie można w aucie np to znaleźć?
    Pozdrawiam.

0 15
  • #2 31 Mar 2012 18:19
    decybel91
    Poziom 39  

Gdzieś kable nie łączą, dokładnie + na elektromagnes kompresora albo za mało gazu w układzie.

0
  • #3 31 Mar 2012 19:04
    adrianczerna
    Poziom 11  

gazu na pewno jest wystarczająco, czy załączenie wiatraków załącza kompresor z tego samego przekaźnika? może w stacyjce nie łączyć tak było z dmuchawą po podłączeniu przez dodatkowy przekaźnik zaczęła działać?

0
  • #4 01 Kwi 2012 12:12
    decybel91
    Poziom 39  

Dasz sobie rękę uciąć że gazu jest "wystarczająco" ? Wątpie.
    Nie, z innego przekaźnika. Nie mam schematu, nie pomogę przez neta.

0
  • #5 04 Kwi 2012 15:25
    adrianczerna
    Poziom 11  

klimatyzacja nabita niedawno ,odrazu po nabiciu nie chciała ruszyć.po schemacie który posiadam , podpiłem się do wtyczki na przełącznik ciśnienia na osuszaczu S341 , po zmostkowaniu pinu 3(+) z 2 sprężarka zaczęła chodzić. więc przekaźnik K 256 przepuszcza napięcie na sprężarkę.nie wiem gdzie się znajduje przekaźnik K263. wszystkie bezpiecznik są sprawne.Chyba że przyczyną jest sterowanie temperaturą ponieważ gdy załączę klimatyzacje(z niewłączoną sprężarką) i ustawie na 18 stopni to i tak leci ciepłe powietrze .

0
  • #6 06 Kwi 2012 23:36
    msepl
    Poziom 25  

Niestety trzeba wykonać kompletny przegląd klimatyzacji. Wraz z diagnostyką koszt około 150 zł . Może drogo - tanio ale podłączamy do kompa i my i klient klient wszystko wie o stanie samochodu. Nie wiem jak można lepiej zdiagnozować.
    Zapraszamy do nas... i do wielu innych firm.

0
  • #7 07 Kwi 2012 07:53
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Kwi 2012 15:51
    adrianczerna
    Poziom 11  

od razu po nabiciu był taki problem wiec gaz jest, presostat w sensie czujnik ciśnienia na osuszaczu? jest dobry lecz do niego nie dochodzi napięcie które przekazuje do sprężarki ,dlatego chce sprawdzić przekaźnik K256(ze schematu) lecz nie wiem gdzie on sie znajduje:(

0
  • #9 07 Kwi 2012 18:54
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 11 Kwi 2012 16:16
    adrianczerna
    Poziom 11  

a włączanie wentylatorów nie świadczy o tym iż sygnał -napięcie wychodzi z kokpitu i gubi się pod maska na jakimś przekaźniku ?

0
  • #11 20 Kwi 2012 20:27
    adrianczerna
    Poziom 11  

dziś po wyciągnięciu fioletowego przekaźnika i włożeniu go z powrotem sprężarka ruszyła i wszystko było ok włączała się wyłączała, po dłuższym czasie znów to samo , pytanie co do tego przekaźnika 1-2pin cewka, 3 po włączeniu śnieżynki pojawia się napięcie ,4 gdy jest połączony z 3 sprężarka rusza 5-pusty. czyli na pinie 1 nie powinno być napięcia ,

0
  • #12 04 Lis 2012 18:26
    adrianczerna
    Poziom 11  

Klima naprawiona. Wyczyściłem kostki nad skrzynią i ożyła.

0
  • #13 27 Lis 2012 13:25
    SebiX
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie które kostki, bo mam podobne objawy, a za akumulatorem jest skrzynka i nie wiem, czy o nią Ci chodzi, czy inne jakieś połączenia? Nie wiem, skąd jesteś, ale może chociaż na prv byś więcej mógł pomóc?

0
  • #14 27 Lis 2012 22:56
    adrianczerna
    Poziom 11  

znajdują się na skrzyni biegów ,ja ściągałem obudowę filtra powietrza aby było lepsze dojscie

0
  • #15 09 Mar 2014 20:48
    SebiX
    Poziom 2  

Problem czasowo zażegnany, ale poza kontaktami na kostkach okazało się bardzo istotne poprawienie też innych kontaktów na łączeniach do masy.

Co ciekawe, troszkę obok tematu, ale pewnie też związane -okresowe problemy z odpalaniem, czyli podczas grzania świec w zimie, spowodowane były utratą przepływu prądu na samej klemie akumulatora, niepozornie się przegrzewał kawałek grubego przewodu ok.10cm od klemy, aż wygrzał izolację.

Ołowiana klema doraźnie ściśnięta kleszczami już załatwiała sprawę czasowo, na kilka dni, ale dopiero oczyszczenie przewodu i nowa klema załatwia problem spadku napięcia na całej instalacji przy większym obciążeniu, jak np. również próbie włączenia klimy (sprzęgło kompresora+nawiew i wentylatory trochę ciągną).

0
  • #16 29 Kwi 2014 21:22
    adrianczerna
    Poziom 11  

Temat zamknięty klimatyzacja działa do dziś.

0