Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon otwierany kodem Morse'a

bozar88 01 Maj 2014 11:24 57478 64
    GigaByte2395
    Poziom 10  
    EDIT
    Udało mi się z optotriakiem MOC - źle zmasowałem (2 a nie 3 pin)
    Ale następny problem pojawia się tu; elektrozawór otwiera drzwi, ale nie odłącza, stąd też drzwi otwierają się w nieskończoność puki nie odłącze zasilania układu w mieszkaniu.
    Czy aby napewno triak wysteruje przy prądzie stałym jakie występuje w instalacji?

Link

EDIT
    Rozwiązałem problem wstawiając przekaźnik :)

Domofon otwierany kodem Morse'a

Edytuj
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Relpol
    bobeer
    Poziom 28  
    Naprawdę nie potrzeba
    Cytat:
    msp430G2211
    żeby pobierać avrem bardzo mało prądu.
    Mój ulubieniec tiny13 sprawdził by się tutaj wyśmienicie ;)
    Myślę, że Kolega już opracował jak elegancko załączać zamek mosfetem, bo rozwiązanie z triakiem to trochę prądu zabiera.
    Jeśli jednak koniecznie trzeba pobierać duży prąd przez chwilę, to polecam akumulator li-ion w roli kondensatora. Rozwiązanie stosuję od lat i sprawdza się wyśmienicie (może być zużyty accu z komórki ale nie uszkodzony / spuchnięty, należy go ładować do 3.6-3.7V).

Moja przygoda z domofonem miała miejsce już dość dawno temu. Sąsiedzi patrzyli się jakim cudem zamek włącza się zanim cokolwiek jeszcze nacisnę :). Zaopatrzyłem domofon w mieszkaniu w odbiornik 440MHz, a pilot nosiłem przy kluczach. Odbiornik pobierał kilka mA i generalnie ściszenie audio toru było minimalne. Zamek sterowałem mosfetem (otwieranie rygla było sterowane napięciem stałym- zwarcie do masy, prawdopodobnie przekaźnik podający prąd do zamka był w "centralce").

Zadam pytanie przy okazji mosfeta. Jakie jest napięcie pomiędzy masą układu, a zaciskami zamka ?
  • Relpol
    jb111
    Poziom 13  
    Witam serdecznie. Mam pytanie - czy układ ten będzie współpracował z systemem analogowym Cyfral , 2-wu przewodowym? Czy wystarczy się wpiąć się w słuchawkę, głośnik sygnału i przycisk elektrozaczepu, czy będą potrzebne dalsze modyfikacje?
    Zbych034
    Poziom 37  
    Działa to do tej pory u kogoś?
    GigaByte2395
    Poziom 10  
    U mnie nieprzerwanie od 3-4 lat :)