Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Raport kasy fiskalnej a zmiana daty na PC.

paulaadam 31 Mar 2012 19:49 2966 3
 • #1
  paulaadam
  Level 2  
  Witam Co zrobi?! w przypadku jeśli została przypadkowo zmieniona data na komputerze o miesiąc do przodu. Automatycznie raport dobowy sprzedażny nie zgadza się z obecna data .dodając fakt ze data na kasie fiskalnej pozostała prawidłowa. jakie będą ewentualnie koszty naprawy? Proszę pilnie o odpowiedz.
 • #2
  mietekn
  Level 35  
  Skoro data w drukarce była poprawna to nie trzeba nic naprawiać. Wystarczy zmienić datę w komputerze na poprawną (i zgodną z drukarką fiskalną) i zrobić raport. Dla porządku w programie sprzedaży (o ile się da) poprawić datę w dokumentach lub bezpośrednio w bazie danych.
  Raport można też zrobić bezpośrednio z menu drukarki.
 • #3
  paulaadam
  Level 2  
  Raport był sprawdzany w "podgląd wydruku" i mimo ze data na komputerze została prawidłowo ustawiona to w raporcie się nie zmieniła .. i przy rozliczeniu brakuje dnia w którym były jakiekolwiek zanotowane sprzedażne. a zapisało się to w dacie z miesięcznym wyprzedzeniem( zgodnie z bledną data ustawienia ) ..."Dla porządku w programie sprzedaży (o ile się da) poprawić datę w dokumentach lub bezpośrednio w bazie danych" a jak to można zrobić z tego względu ze nie miałam z tym nigdy do czynienia..? i czy jest szansa bez pomocy serwisanta (kosztów) doprowadzić raport do właściwej daty?
 • #4
  mietekn
  Level 35  
  Więc była zła data w drukarce czy nie? Programy zazwyczaj kontrolują zgodność daty i nawet godziny by nie było tego typu problemów. Jeśli data w fiskalnej była zła i raport dobowy zrobiony to poszło w moduł fiskalny. W module skasować się nie da, trzeba albo wymienić moduł (dość kosztowne) albo przeczekać ten miesiąc, przestawić czas i pracować dalej.