Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak możliwości wyłączenia wycieraczek Ford Focus 2003

31 Mar 2012 20:16 5468 8
  • Level 26  
    Witam, mam problem z wycieraczkami szyby przedniej samochód Ford Focus kombi 1,8Tddi 2003r, otóż gdy próbuję wyłączyć wycieraczki i ustawiam manetkę w pozycji zero wycieraczki nadal działają, zamiast się wyłączyć to zmniejsza się ich szybkość pracy o połowę a praca dopiero ustaje po wyłączeniu stacyjki lub po wyjęciu bezpiecznika.
    Stało się to podczas jazdy z włączonymi wycieraczkami, reszta działa poprawnie tryb szybki jest, tryb wolniejszy również, nie jestem pewien trybu czasowego czy działa.

Moje pytanie czy to może być wina manetki czy coś jeszcze wchodzi w rachubę?
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 15  
    Witam,

Przerabiałem taki problem w samochodzie innej marki. Winny był brak masy silnika wycieraczek.

Pozdrawiam
    vper
  • Helpful post
    Level 25  
    Może być problem z silniczkiem.
  • Helpful post
    Level 23  
    Uszkodzony lub zanieczyszczony przełącznik zespolony.
    Mam lepsze jazdy przez zespolony w POLO. Wystarczy wyjąć klucz ze stacyjki, przestawić odpowiednio przełącznik wycieraczek, który wraz z załączonym wentylatorem w pozycji III i zapaleniu "długich" ciągnąc za przełącznik zapala kontrolki na desce, włącza wentylator i wycieraczki. Mam nowy ale nie chce mi się wyjmować kierownicy razem z poduszką... lenistwo mnie dopadło :D

Tu masz ten sam problem ale inna furka i może też rozwiązanie twojego problemu w ostatnim poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic462092.html
  • Helpful post
    Level 34  
    Najpierw odepnij kostkę od pompki spryskiwaczy.
  • Helpful post
    Level 13  
    Ja w pierwszej kolejności wymienił bm przekaźnik czasowy pracy wycieraczek.
  • Helpful post
    Level 13  
    Kolego albo brak masy na silniczku, albo przekaźnik czasowy wycieraczek.
    Próbuj! Próbuj!
    Powodzenia,
    pozdro!!!
  • Helpful post
    Level 43  
    Przekaźnik wycieraczki w schowany nad nogami kierowcy,drugie gniazdo od prawej na samej górze.Obudowę musisz odkręcić.
  • Level 26  
    Dziś wsadziłem bezpiecznik od wycieraczek żeby posprawdzać to co opisaliście i tu niespodzianka, wszystko gra wycieraczki działają prawidłowo ale nie cieszę zawczasu bo dziś jest słonecznie i woda z szlaucha nie zastąpi deszczu tak więc muszę jeszcze poczekać na tą chwilę dziękuję za podpowiedzi.