Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG DVD 5353 nie kręci silnikiem

Liu Kang 04 Sty 2005 16:49 1558 10
  • #1 04 Sty 2005 16:49
    Liu Kang
    Poziom 11  

Po włżeniu płyty do tego DVD silnik na ułamek sekundy tylko drgnie i nic. Płyta stoi w miejscu. Następnie wyskakuje komunikat NO DISC.

0 10
  • #2 04 Sty 2005 19:07
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Obojętnie jaką płytę wkładasz?
    Czy laser świeci dwoma wiązkami?

0
  • #3 05 Sty 2005 15:29
    Liu Kang
    Poziom 11  

MORTEM napisał:
    Obojętnie jaką płytę wkładasz?
    Czy laser świeci dwoma wiązkami?

Tak, obojętnie jaką płytę wkładam, a nawet jeśli wogóle płyty nie włożę, to tak samo reaguje, czyli taca się wsuwa, krótki impuls na silnik (delikatny odrót płyty, a następnie przez cały czas silnik nie ibraca się) laser odsuwa sie w skrajne połozenie (na zewnątrz płyty) mignie oczywiście czerwonym światłem, następnie przesuwa się do środka w skrajne położenie ponownie mignie i po sprawie. Na wyświetlaczu pojawi się napis NO DISC. Nie mam pojecia, czy laser miga jedną, czy dwoma wiązkami. Jak to sprawdzić ? Silnik najprawdopodobniej jest dobry, bo go podłączyłem do zewnętrznego źródła zasilania i obracał się prawidłowo.

0
  • #4 05 Sty 2005 19:07
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

W takim razie stawiam na laser.

0
  • #5 06 Sty 2005 02:21
    Liu Kang
    Poziom 11  

Pewnie masz rację. Jest to wina lasera, ale jak myślisz, da się coś z tym zrobić, czy raczej laser do wymiany ?

0
  • #6 06 Sty 2005 18:37
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Raczej laser do wymiany. Bez podstawienia nowego nie da się w 100% tego stwierdzić.

0
  • #7 06 Sty 2005 22:46
    Maksmark
    Poziom 10  

proponował bym najpierw zerknąć na soczewkę jeżeli nie był otwierany. wystarczy że będzie na niej paproch,włos itp i tak bedzie się działo,skoro nie widzi płyty to znaczy że strumień lasera nie pada na nią

0
  • #8 07 Sty 2005 01:19
    jarockis
    Poziom 12  

panowie zapedzacie sie, warto sprawdzic sam silnik napedu CD, wystarczy go palcem pokrecic i zobaczyc czy nie jest zatarty (jesli jest zatarty szybko sie zatrzyma)-tak bardzo czesto sie zdarza w przypadku silnikow DC, prosze tez sprobowac jak sie wlozy plyte "pomoc" silnikowi rozkrecic plyte palcem-jasli to pomoze silnik jest zwalony...

0
  • #9 07 Sty 2005 18:46
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Tak się składa, że jak w większości sprzętu LG spindle motor jest dostępny wraz z całym Base Assy (chasis, laser , spindle motor i sled motor), więc po co kombinować.

0
  • #10 09 Sty 2005 19:51
    Liu Kang
    Poziom 11  

Lase raczej jest czysty, ale i tak przeczyściłem soczewkę spirytusem, a przy strarcie płyty pomagałem silnikowi ruszyć, ale nie udawało się. Gdybym chciał wymienić laser, to gdzie mogę go kupić i ile może mnie kosztować ta impreza ?

0
  • #11 09 Sty 2005 22:59
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Napisz na priva to podeślę ci jakis cennik

0