Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook HP 635 - nie działają klawisze funkcyjne

01 Kwi 2012 00:14 9838 7
  • Poziom 25  
    Witam, stałem się posiadaczem tego notebooka i przy zakupie był na nim Linux,
    Oczywiście z przyzwyczajenia i małych wymagań zdecydowałem się na Windowsa XP
    Wszystkie sterowniki zapewnia producent pod ten system. Wszystko działa z jednym mankamentem, nie da się regulować jasności podświetlenia matrycy.
    Działa zwiększenie i zmniejszenie głośności, Wi-Fi, dosłownie wszytko oprócz klawisza jaśniej i klawisza ciemniej

Zainstalowałem Windowsa 7 dla testu i wszystko działa ale w porównaniu do XP, 7-ka jest baaardzo muląca. Więc ponownie zainstalowałem XP-ka lecz problem jest dalej.

Dodam że w Windowsie 7 jak maksymalnie zmniejszę podświetlenie matrycy to pokazuje czas ponad 6 godzin. W obecnej sytuacji na XP-ku pokazuje niecałe 4 godziny.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    Wyczytałem, że to jest problem BIOS'u... Spróbuj uaktualnić, jeżeli jest na stronie producenta taka możliwość. Jeżeli nie pomoże, to na jakieś 90% nie da się tego obejść... Alternatywnie możesz Ubuntu albo jakiegoś innego Linuxa użyć.

Dodano po 3 [minuty]:

Klik.

To podobno ma pomóc, ale nie gwarantuj.
  • Poziom 2  
    witam,

Mam ten sam problem HP 635 (A1E35EA);

XP działa, ale klawisze dot. ekranu już nie :(
    Ponadto miałem problem z grafiką:

Po zainstalowaniu sterowników z: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupp...Id=5086719&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=1098

kontroler vga nie działał poprawnie. Dopiero pobranie z: http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_xp-32.aspx#1 "12-3_xp32_dd_ccc" i Radeon HD 6320 został rozpoznany i grafika działa.

p.s.
    W XP chyba nie można jakoś programowo sterować jasnością i przełączeniem ekranów?
  • Poziom 17  
    W XP da radę programowo sterować jasnością, itd. Netbooki samsunga mają zaimplementowaną programowo (przez aplikację) funkcję sterowania ACPI.

@mkaiser MASZ RACJĘ!! MÓJ BŁĄD!! PODAŁEM LINK DO NIEWŁAŚCIWEGO PLIKU!!
  • Poziom 2  
    Chciałem jeszcze zaktualizować bios, ale zainstalowanie tego:

-HP Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) Support Environment 4.2.0.0 System Software Manager Icon

-Aktualizacja HP BIOS (UEFI)

wymaga utworzenia partycji hp tools,

HP z reguly jako pierwszą partycje maja hp_tools. nawet jak zrobiłem miejsce za paratycja główna to podczas uruchomienia ww. programów to instalka chce zrobic partycje hp_tools, ale proces kończy się błędem. mogłem tylko taka partycję zrobić na usb, coś tam się pojawia na usb, ale aktualizacja biosu nie rusza...
    jak przejść przez ten proces?
  • Poziom 17  
    A przypadkiem w biosie nie ma opcji flashowania?
  • Poziom 2  
    Jest pewne obejście tematu, ale tak nie do końca rozwiązuje wszelkie problemy:

Mój największy problem dotyczył niemożliwości przełączania ekranów bo sterownie jasnością ekranu aż tak bardzo mnie nie bolało. Komputer HP 635 z XP jest przeznaczony dla kogoś, kto podłączy monitor do niego i głównie korzysta z tego podłączonego.

Przełączanie rozwiązuje sterownik: http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_xp-32.aspx#1 ---> "12-3_xp32_dd_ccc"

Jakiś czas temu przeinstalowywałem Żony komputer HP mini 210VT z 7 na XP i pobrałem od niego instalkę pod XP : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDo...&dlc=pl&lc=pl&os=228&product=4186167&sw_lang=

zainstalował się pakiecik i torchę działa.

W tym HP w biosie jest przełącznik dot. klawiszy funkcyjnych, myślałem, że jak nimi się torchę pobawi - on/off to cos drgnie z powyższa aplikacją, ale średnio. kto chce może potrenować.

Patrzyłem w inne modele HP 620/625/630 ale niestety od nich nie da rady wziąć nic w temacie klawiszy o chipsecie nie wspomne.
  • Poziom 25  
    Problem dalej nie rozwiązany, dziwi mnie fakt że wyjście HDMI jest ale filmów w jakości HD już nie odtworzy płynnie więc jak dla mnie bajer zbędny jak już to wyświetli po trym złączu i tylko tyle zadowolenia. Może źle powiem ale takiego złoma zrobić to po HP się nie spodziewałem. Zawsze miałem ACER-a i tak mnie naszła ochota na zmianę ale ostatni raz zagościła ta firma u mnie.

Co do ustawień mi też by to nie przeszkadzało ale zainstalowałem 7 i bez przerwy coś w tle się dzieje, procesor non stop w użyciu przez system. W XP było prościej i co nie potrzebne to odinstalować lub wyłączyć się dało.

W obecnej chwili zainstalowałem Windowsa 7 jakąś wersję lite czy coś podobnego (mieściła się na płycie 700MB), okrojona ze wszystkich wodotrysków ale już się da pracować na nim prawie bez nerwów.

Dodam że w Windowsie 7 bateria pokazuje mi ponad 6 godzin przy ściemnionej matrycy.
    a w XP 4 godziny z hakiem i matryca jest podświetlona non stop na maxa. Często wieczorem lub w nocy nie mam potrzeby aż tak jasnej matrycy oglądać, wolałbym dłużej za to posiedzieć bez gniazdka.