Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp dv6 nie wlacza sie -swieci tylko dioda

01 Kwi 2012 00:43 2971 8
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z laptopem hp dv 6 (dv6- 1304ew) .
    Siostrze wylalo sie troche wody i teraz lapek nie dziala w ogole. Jak probowala go wlaczyc to migaly lampki od glosnika i karty sieciowej (te pod ekranem) i dioda od zasilania (blyskawica) teraz juz nie migaja lampki od glosnikow a dioda zasilania (blyskawica) pali sie 2,3 sekundy i gasnie.Oprocz tego nic iecej sie nie dzieje Suszyl sie lapek cala noc,probowalem wlaczac go bez baterii,z inna bateria i zasilaczem i tez nic. Dodam ze lampka od zasilacza pali sie normalnie (ta z boku,gdzie wpina sie kabel) Nie mam juz gwarancji ,co moge z tym zrobic?
  • Poziom 14  
    Oddaj do serwisu laptopów. Poszukaj dobrego serwisu, DV6 to dość problematyczna seria.
  • Poziom 36  
    Uruchamiając go spowodowałeś zapewne dalsze uszkodzenia, pozostaje jedynie serwis.
  • Poziom 2  
    Czyli takie wszystko i nic ;) powiedzmy ze plyta glowna do wymiany,jaki bylby koszt? Albo samej "inspekcji"? Tak orientacyjnie ;)
  • Poziom 36  
    Orientacyjnie nikt tego nie wyceni nie mając przed sobą płyty głównej, diagnoza w tym wypadku np: u mnie od 50 do 100zł. Wymiana płyty na używaną koszt płyty około 300-400zł plus wymiana 150zł (czyszczenie, nowa pasta, test po skończeniu wraz z raportem).
    Tylko jak mówię to są ceny przykładowe, każdy serwis ma swoje własne cenniki.
  • Poziom 18  
    Jeśli z naprawą nie będziesz zwlekał to płyta jest najprawdopodobniej do uratowania. Nikt ci nie wywróży co się uszkodziło. Serwis za diagnozę weźmie 50-100 zł jeśli u nich naprawisz to raczej bezpłatnie. Ale to zależy od serwisu.
  • Poziom 2  
    Bedzie trzeba poszukac jakiegos dobrego serwisu. Teraz jedyne co sie zmienilo to ze dioda blyskawicy nie gasnie a po nacisnieciu znowu pala sie lampki glosniczkow i wszystkie diody na moment
  • Poziom 14  
    Pogarszasz swoją sytuację. Wyjmij baterię i nie uruchamiaj go więcej, bo tylko zwiększasz koszt naprawy.
  • Poziom 36  
    Kawoli1 napisał:
    Bedzie trzeba poszukac jakiegos dobrego serwisu. Teraz jedyne co sie zmienilo to ze dioda blyskawicy nie gasnie a po nacisnieciu znowu pala sie lampki glosniczkow i wszystkie diody na moment

Proszę bawić się dalej, tylko od razu naszykuj sobie większą kwotę na serwis. W cudowny sposób sam się nie naprawi za to bardziej popsuć jak najbardziej się może. Dodatkowo im dłużej czekasz tym bardziej postępuje korozja płyty, najrozsądniej byłoby teraz wyjąć płytę i dokładnie wykąpać w izopropanolu chociażby (bo wanny ultradźwiękowej zapewne nie posiadasz) żeby zahamować procesy korozji. Może ja coś pokażę ku przestrodze, komputer klienta, który samodzielnie naprawiał i suszył suszarką (zalanie colą).