Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć Kino domowe Sony dav DZ500f z Nboxem i Sony KDLW4500

malawi11 01 Kwi 2012 08:15 2913 4
  • #1 01 Kwi 2012 08:15
    malawi11
    Poziom 2  

Witajcie, Szukam pomocy w podłączeniu zestawu kina domowego Sony dav DZ500f z Nboxem i Sony KDLW4500. Dodam tylko, że zestaw kina domowego nie ma gniazda hdmi i optycznego. Na dzień dzisiejszy dekoder Nboxa podłączony jest do tv kablem hdmi. Natomiast kino domowe podłączone jest jedynie poprzez Scart do tv. Proszę o podpowiedz w jaki sposób i przy pomocy jakich kabli podłączyć zestaw kina domowego, w celu otrzymania jak najlepszego efektu dźwiękowego i video z Nki.
    Z góry dziękuje za pomoc.

Piotrek

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Kwi 2012 13:02
    pawelse
    Poziom 16  

Witam. Ja bym to widział tak:
    Zakup przewód component video (3xRCA-3xRCA)
    Oraz dwa przewody Scart - 6xRCA
    *Nboxa z Tv połącz HDMI.
    *Kino domowe z TV za pomocą component video, oraz z dniazda scart kina domowego wyprowadzić audio przewodem Scart - 6xRCA.
    *Z gniazda SCART w TV wyprowadż audio przewodem SCART - 6x RCA do kina domowego.

Jak podłączyć Kino domowe Sony dav DZ500f z Nboxem i Sony KDLW4500

Ewentualnie zostaw tak jak masz teraz podłączone i z drugiego złącza SCART w TV wyprowadź audio przewodem SCART - 6xRCA do kina domowego do AUDIO IN. Lecz połączenie komponent myślę, że daje lepszą jakość wideo niz SCART.

Jeśli telewizor podaje sygnał audio to myśle że powinno działaćw 1 i drugim przypadku.
    Napisz jak tak zrobisz czy wszystko ok.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Kwi 2012 14:52
    malawi11
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedz. Zrobiłem jak sugerowałeś i podłączyłem tv z kinem kablem komponent. Kwestie dźwięku rozwiązałem chinchami. Niestety nie mogę nadal poradzić sobie z obrazem przez komponent. Wszystkie kolory kabla komponent podłączone są prawidłowo.
    Na ten moment działa obraz i dźwięk w następującym układzie; nka i dvd przez hdmi z ndekodera do tv, scart i chinch z tv do kina domowego. Chce uruchomić obraz poprzez kabel komponent w celu uzyskania lepszego obrazu, który jest podłączony z kina do tv, jednak nie wiem czemu nadal nie działa tą metodą. Jakieś sugestie?

0
  • #4 01 Kwi 2012 23:40
    pawelse
    Poziom 16  

Może musisz recznie przełączyć w ustawieniach kina domowego na wyjście komponent.

0
  • #5 02 Kwi 2012 08:09
    malawi11
    Poziom 2  

Tak też zrobiłem:). Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi.

pozdrowienia,

Piotrek

0