Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez caro 1.6 Gli +gaz nie pali na ciepłym silniku

decu182 01 Kwi 2012 11:04 2776 6
  • #1 01 Kwi 2012 11:04
    decu182
    Poziom 2  

Witam...
    Mam poloneza caro 1.6 Gli +gaz. i mam taki problem na zimnym silniku pali bez problemu ale jeśli temperatura dojdzie do 90 stopni a go zgasze to nie ma szans na ponowne uruchomienie silnika...Silnik odpali dopiero w tedy gry temperatura bedzie maksymalnie wynosić 60stopni. Poldek pali tylko na gazie, pompa paliwa jest odłączona...
    Proszę o pomoc...

Nie wiem co może się dziać jedyne co przychodzi mi do głowy to moduł bądź też czujnik temperatury który się znajduje na kolektorze dolotowym (z tyłu).
    Jesli ktoś ma jakiś inny pomysł bądź inne rozwiązanie niech napisze...

2 6
  • #3 01 Kwi 2012 14:15
    decu182
    Poziom 2  

1996 rocznik. Tak jest iskra. Jeśli silnik jest rozgrzany to nawet na zaciąg nie odpali.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha noi moduł odpada bo jest iskra zawsze bo sprawdzałem...

0
  • #4 05 Kwi 2012 12:50
    decu182
    Poziom 2  

Witam ponownie...poldek chodzi na benzynie bo podłączyłem pompke i śmiga elegancko ale na gazie nie chce...a w gazie jestem zielony co może być?proszę o szybką pomoc

1
  • #5 03 Cze 2012 23:38
    zigi256515
    Poziom 9  

Witam wszystkich sympatyków tego wiekowego auta. Posiadam również model 1,6 Gsi z roku 98 i mam podobny problem. Otóż po dłuższej jeżdzie i rozgrzaniu silnika a następnie jego wyłączeniu ponownie nie można uruchomic silnika. Dopiero po około 3 minutach odpala. Nadmieniam, że auto pracuje na LPG i Pb i w obu przypadkach jest ten sam problem.Proszę doświadczonych kolegów o podpowiedz.
    Pozdrawiam

0
  • #7 08 Cze 2012 23:26
    zigi256515
    Poziom 9  

Jackall. Witam Cię. LPG z Pb w moim Poldku przełącza się po przekroczeniu 2000 obr/min ale mam również przełącznik ręczny. Przy rozgrzanym silniku nie startuje ani na gazie ani na paliwie. Po ostygnięciu startuje normalnie . Jeśli ktoś z kolegów miał podobny problem proszę o podpowiedz. Pozdrawiam.

2