Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet mini max plus -przy odkręceniu ciepłej wody zaczyna działać c.o.

prowi 01 Kwi 2012 11:53 5364 18
  • #1 01 Kwi 2012 11:53
    prowi
    Poziom 2  

Witam. Mama problem z piecem termet mini max plus. Podczas odkręcenia ciepłej wody przy wyłączonym systemie ogrzewania - centralne ogrzewanie zaczyna grzać. Piec czeszczy itp. w grzejniki są bardzo gorące, poza tym przy odkręceniu na maxa kranu z ciepłą wodą nie dogrzewa wody do temperatury ustawionej na kotle. ( np. temperatura wody ciepłej na kotle 55 c a dogrzewa do 38 c).
    Prosze o wskazanie możliwej awarii.

1 18
  • Fibaro
  • #2 02 Kwi 2012 11:31
    prowi
    Poziom 2  

Może ktoś podpowiedzieć co jest???

0
  • Fibaro
  • #3 02 Kwi 2012 21:25
    serwo66
    Poziom 24  

Prawdopodobnie masz problem z pompą która pełni funkcję zaworu trójdrożnego.

0
  • #4 02 Kwi 2012 22:58
    prowi
    Poziom 2  

Czy jest możliwość wymiany tej pompy samemu , czy trzeba serwis wzywać.???

0
  • #5 03 Kwi 2012 08:35
    serwo66
    Poziom 24  

Można samemu, tylko tracisz gwarancję na pompę przy samodzielnym montażu.

0
  • Fibaro
  • #6 04 Kwi 2012 00:19
    matmar101
    Poziom 11  

Raczej nie pompa a zawór trójdrożny zacięty lub uszkodzony. Kocioł po otwarciu kranu dostaje sygnał że ma grzać na CWU ale zawór dokładnie się nie przełącza i woda jest kierowana na grzejniki i wymiennik płytowy.

1
  • #7 04 Kwi 2012 09:33
    serwo66
    Poziom 24  

Ten kocioł nie posiada zaworu trójdrożnego, funkcje tego zaworu 3-d pełni pompa o zmiennych obrotach.

Dodano po 3 [minuty]:

Jednak radzę wezwać serwis do dokładnego zdiagnozowania usterki bo wymiana sprawnej pompy będzie boleć ( kasa).

0
  • #8 04 Kwi 2012 15:51
    prowi
    Poziom 2  

Dzieki za wskazówki. Bez serwisu pewnie sie nie obedzie.

0
  • #9 02 Maj 2012 06:54
    sax_on
    Poziom 11  

Podepnę sie pod temat. Mam podobn problem jak kolega tzn. podczas pracy obiegu c.w.u. grzeją się również kaloryfery. Da radę tą pompe jakoś zregenerować / wyczyścić tak aby zamykała obieg c.o. ? Raczej nie uśmiecha mi się wymieniać pompy skoro jest sprawna (elektrycznie).

0
  • #10 05 Maj 2012 07:47
    szymonjasiu
    Poziom 19  

Raczej uszkodzony jest sterownik a nie pompa.

0
  • #11 08 Maj 2012 12:02
    mebelki_dzieciece
    Poziom 10  

szymonjasiu napisał:
    Raczej uszkodzony jest sterownik a nie pompa.

Być może zapiekły się styki w przekaźniku przełączającym CWU na CO. Jest obok pompy.
    Ten model nie ma zaworu trójdrożnego - jak ktoś to wcześniej zauważył...i właśnie te styki się zacinają najczęściej... Dlatego grzeje C.O. mimo, że jest ustawione na CWU.

0
  • #12 13 Lis 2012 16:36
    Guz-00
    Poziom 8  

Witam, mam ten sam problem ze swoim piecem. Kiedy włącza się grzanie cwu pompa cały czas pcha ciepło na co. Nie wiem o jakie styki chodzi, co mam poprawić i jak dlatego daje zdjęcia:
    Termet mini max plus -przy odkręceniu ciepłej wody zaczyna działać c.o. Termet mini max plus -przy odkręceniu ciepłej wody zaczyna działać c.o. Termet mini max plus -przy odkręceniu ciepłej wody zaczyna działać c.o. Termet mini max plus -przy odkręceniu ciepłej wody zaczyna działać c.o.
    Wystarczy że zakręcę zawór co i woda się ładnie dogrzewa do ustalonej.
    Dodatkowo zastanawiałem się czy by nie odkamienić pieca. Nie wiem jednak jak się do tego zabrać.
    A i fachowca już wzywałem, przeczyścił piec, sprawdził palniki szczelność ale dlaczego słabo grzeje CWU nie doszedł - radził wymienić jakiś tam zaworek - ten co dławi przepływ wody, ale to też nic nie pomogło.

0
  • #13 16 Lis 2012 18:58
    Guz-00
    Poziom 8  

Minęło parę dni, a nikt się nie odezwał :/

Pogrzebałem trochę puknąłem parę razy w wymiennik i jakiś tam brud z kranu wyleciał. Czy to możliwe że wymiennik jest zarumieniony bądź po prostu brudny ?
    Żeby go odkręcić i wyczyścić potrzebuje spuszczać wodę z centralnego ?

0
  • #14 16 Lis 2012 19:08
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pompę poskładaj i nic z nią nie kombinuj. Jest ok. Żeby wykręcić wymiennik, wystarczy odciąć kocioł od instalacji i go opróżnić z wody. Istoty twojego problemu doszukiwał bym sie raczej w zaworze przełączalnym.

0
  • #15 16 Lis 2012 19:18
    Guz-00
    Poziom 8  

Mógłbyś wskazać na zdjęciu który to element ? Bo pompa chodzi bez przerwy czy to włączę wodę ciepłą czy nie.

0
  • #16 18 Lis 2012 15:46
    Guz-00
    Poziom 8  

Szukałem w google czym jest ten zawór przełączalny, jednak nie znalazłem żadnych informacji dotyczących mojego pieca. Jedynie kilka informacji o tym, że w tym piecu pompa jest dwukierunkowa. U mnie ona się nie przełącza, cały czas pracuje w jedną stronę - co zrobić aby się przełączała ?

0
  • #17 18 Lis 2012 16:53
    szymonjasiu
    Poziom 19  

Tak jak pisałem wcześniej wymienić sterownik kotła.

0
  • #18 19 Lis 2012 21:18
    jacekw12
    Poziom 13  

Może komuś pomoże mój przypadek z przed chwili tylko w piecu minimax turbo.Po montażu programatora pokojowego nagle ciepła woda zamiast lecieć z kranu była pchana w obieg c.o. przyczyną była poluzowana wtyczka na zaworze trójdrożnym poluzowana w wyniku odchylania skrzynki sterownika kable się napięły i pojawił się problem. Nie zawsze problem leży po stronie sterownika. Pozdrawiam wszystkich domorosłych grzebaczy :D

0
  • #19 21 Paź 2016 16:23
    kolokd
    Poziom 2  

prowi napisał:
    Witam. Mama problem z piecem termet mini max plus. Podczas odkręcenia ciepłej wody przy wyłączonym systemie ogrzewania - centralne ogrzewanie zaczyna grzać. Piec czeszczy itp. w grzejniki są bardzo gorące, poza tym przy odkręceniu na maxa kranu z ciepłą wodą nie dogrzewa wody do temperatury ustawionej na kotle. ( np. temperatura wody ciepłej na kotle 55 c a dogrzewa do 38 c).
    Prosze o wskazanie możliwej awarii.

CZUJNIK NTSC

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo