Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny wyłącznik silnika w Bascom

Sękuła Tomasz 01 Kwi 2012 12:07 1007 4
  • #1 01 Kwi 2012 12:07
    Sękuła Tomasz
    Poziom 12  

Jak zrealizować program do automatycznego wyłącznika. Układ napędzany jest silnikiem załączenie odbywa się po przez zasilenie cewki na 1 sek wyłączenie po przez zasilenie cewki na 0,5 sek, mamy jeszcze informację o stanie układu czy jest w pracy czy w spoczynku. Jak układ jest w pracy to w zależności od prędkości wytwarza impulsy doprowadzone do mikroprocesora i z tych informacji muszę zrobić automatyczny wyłącznik tegoż silnika kiedy się zatrzyma i jedyna informacja jaka będzie że silnik stanął to brak impulsów do mikroprocesora i wtedy potrzebuje żeby wyłączył napięcie po przez uruchomienie procedury stopmotor Poniżej przedstawiam program ale niestety nie mam pomysłu na wyłącznik
    układ posiada jeszcze diode led która świeci jak układ pracuje a gaśnie jak nie. alias - s5 informacja o trybie pracy i zmienna I do której liczę impulsy

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 01 Kwi 2012 15:45
    1477378
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Kwi 2012 18:51
    Sękuła Tomasz
    Poziom 12  

A jak sprawdzić czy były jakieś impulsy skoro stan jest raz niski raz wysoki jak zacznę sprawdzać stan wysoki a licznik zatrzyma się na niskim to jestem zablokowany bo wysokiego już nie będzie gdyż silnik sią zatrzyma.

0
  • #4 01 Kwi 2012 20:27
    1477378
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Kwi 2012 23:13
    Sękuła Tomasz
    Poziom 12  

Problem rozwiązany dzięki za podpowiedź zastosowałem dwa Timery i wszystko działa.

0