Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim programem przekonwertować film na format DVD?

01 Kwi 2012 13:52 7294 21
  • Poziom 18  
    Witam. Posiadam kilka filmów Full HD 1080p z dźwiękiem 5.1 i chcę je przerobić na normalny format DVD nie Full HD ale z dźwiękiem przestrzennym 5.1. Jaki program do tego polecacie? Wiem że jakość z HD do niższego formatu się pogorszy ale najbardziej zależy aby był dźwięk 5.1 przestrzenny.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodano po 6 [minuty]:

Filmy są w formacie matroska (.mkv)
  • Poziom 18  
    Ale ja chcę przerobić na format DVD (AUDIO_TS i VIDEO_TS) z dźwiękiem 5.1. Ten program ma tą funkcję?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    trochę roboty będziesz miał masz linka http://www.cdrinfo.pl/artykuly/20to51/ jak przerobić sam dźwięk a co do obrazu to już zależy od ciebie ale chyba najlepszą jakość uzyskasz używając CCE no i wreszcie trzeba to poskładać do kupy czyli zrobić authoring a tu chyba najlepszy jest Sonic scenarist
  • Poziom 18  
    Chcę to zmieścić na płycie DVD 4.7GB. Nie da się zrobić tego prościej?

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdzę jeszcze wersję professional tego programu Any Video Converter.

Dodano po 29 [minuty]:

Nic. Nie przekonwertuje na 5.1 tylko na stereo :(

Dodano po 24 [minuty]:

Pomóźcie! Może znacie program który przekonwertuje obraz razem z dźwiękiem na format DVD i dźwięk 5.1?
  • Poziom 41  
    A może Pinnacle v. 14 lub 15? Powinien był sobie poradzić z tą konwersją. Można by spróbować na wersji testowej tego programu.
    W opcjach tego programu jest wybór stereo lub 5.1 dla formatu DVD.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Video - transkodujesz MPEG4 -> MPEG2
    Audio - jeśli wystarczy Ci tylko ścieżka dźwiękowa PL to nic z dźwiękiem nie robisz poza skopiowaniem strumienia :D - zajrzyj sobie do zrzutu z MediaInfo, który zamieściłeś - jest tam AC-3 5.1 384kbit/s czyli typ audio bardzo często spotykany na DVD.

Jak ma być też oryginalna ścieżka dźwiękowa (lub tylko) to przydałoby się transkodować DTS do mniejszego bitrate albo do AC-3 np. 384kbit/s bo zajmuje 1,16GiB, inaczej - przy docelowym DVD5 - obraz pewnie będzie paskudny...
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Dzięki angelica_n spróbuję! Dam znać co z tym.

Dodano po 1 [minuty]:

tracer97 napisał:
    I jeszcze jedno - to bedzie dluuuuugo trwalo!!!

Nie szkodzi. Nie będę wyłączał kompa tylko hibernował. Wtedy chyba się wznowi, prawda?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Jak mam importować ten plik z filmem?

Dodano po 4 [minuty]:

Mam tylko import płyty Blu-Ray. Jak wybiorę folder z filmem albo go upuszczę na program to go nie wykrywa
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Ale ja nie mam płyty Blu-ray tylko mam film Full HD w formacie .mkv.
    Klikam File/Load BluRay Disc/Other folder i wskazuję folder z filmem i go nie wykrywa.
    Ja mam tylko pojedynczy plik mkv.

Dodano po 32 [sekundy]:

angelica_n napisał:
    Jaki jest format pliku jaki posiadasz?

Pisze w pierwszym poście.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Ale przekonwertuje też dźwięk 5.1 na format DVD?
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Mam stare Kino domowe SAMSUNG HT-DB120 ale ono nie odtwarza HD. Dlatego chce efekt 5.1 z hd przerobić na format DVD.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dość bo wątek to głównie doradztwo na zasadzie Kopiuj + wklej z google, polecanie nie sprawdzonych przez siebie programów itd. ("Spróbuj tym, może to pomoże" czy "Ja tego nie uzywam")

Dźwięk tak bardzo chcesz mieć 5.1 a jak pisałem masz dwa strumienie 5.1 (rozumiesz zrzut z MediaInfo, który sam zamieściłeś?)

Wyszukiwarki (nie tylko elektrodowa): MKV to DVD i jest co czytać...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php 3.1.16, 3.1.17

..........
    Temat na prośbę autora wygrzebałem :) z Kosza...
  • Poziom 18  
    Udało mu się przekonwertować. Pomógł mi program ConvertXtoDVD 4.
    Program tworzy menu, wybiera się dźwięk i potem konwertuje to formatu DVD.
    Dzięki wszystkim za pomoc!