Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie komputera, monitora z tunerem tv i amplitunera

popeye1989 01 Kwi 2012 14:01 1346 1
  • #1 01 Kwi 2012 14:01
    popeye1989
    Poziom 7  

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna monitora z tunerem tv. Już praktycznie zdecydowałem się na Samsung T22A300. Mam komputer PC z płytą główną Asus P8H61 i grafiką Radeon HD 6700 series (chyba dokładnie 6770) oraz amplituner Yamaha RX-V465.

I teraz co chce osiągnąć. Monitor posiada 2x HDMI i 1x EURO.
    Monitor podłączam do komputera kablem hdmi-dvi bo monitor nie ma portu d-sub, tak? Więc zostaje jeden port HDMI i EURO. Chciałbym, żeby podczas oglądania telewizji (komputer wyłaczony) dźwięk szedł z kolumn Yamahy, a nie z pierdółek wbudowanych w monitor. Podczas gdy komputer jest włączony też chciałbym żeby dźwięk z komputera szedł na kolumny.

Yamahe spinam z monitorem kablem hdmi-hdmi? Czy w monitor wpiąć pod EURO kostkę i połączyć monitor z Yamahą kablem audio L R- audio L R??

Pozdrawiam!

Edit: PC mam obecnie spięty z Yamahą (kable audio L R wpięte w amplituner i jack wpięty w PC w wejście na głośniki komputerowe) i głos z kompa jest ok.

0 1
  • #2 02 Kwi 2012 09:41
    popeye1989
    Poziom 7  

Pomoże ktoś? Sprawa wydaje się prosta i wydaję mi się, że da się osiągnąć to co chce jednak czy np. przy podłączeniu amplitunera z monitorem przez EURO-audio L/R nie będą występować jakieś zakłócenia np. przy zmienianiu programów w tv?

0