Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2008r wentylator chłodnicy - cały czas pracuję

01 Kwi 2012 14:10 10796 9
  • Spec od samochodów
    Witam kolegów potrzebuję pomocy w ustaleniu usterki w Skodzie Octavi 2008 rok poj 1.9 tdi a mianowicie ; Po włączeniu zapłonu cały czas chodzi wentylator chłodnicy dopiero po wyjęciu kluczyka gaśnie . Komputer pokazał błędy
    00576 -terminal 15 niskie napięcie
    00883 - przełącznik zapłonu i rozrusznika
    00884 przełącznik zapłonu
    00885 przełącznik zapłonu i rozrusznika
    00532 napięcie zasilania sterownika za niskie napięcie
    01314 błąd połączenia z komputerem
    Takie błędy są i nie można ich wykasować ponieważ wracają . Znalazłem post na forum z podobną usterką i zastanawiam się czy i w tym przypadku jest winna skrzynka bezpieczników (zalana ) .Ponoć w tym modelu sterowanie wentylatorów odbywa się ze skrzynki bezpieczników (niektórzy piszą że moduł wentylatora znajduje się w samym wentylatorze ) . Dodam że nie można uruchomić z komputera sterowania wentylatorów . Jeżeli ktoś z kolegów podpowie od czego zacząć poszukiwania to będę bardzo wdzięczny .
  • Poziom 40  
    Zostaw tylko zasilanie na moduł wentylatorów i zobacz czy dalej będą pracować.
  • Spec od samochodów
    A czy kolega mógłby napisać co dokładniej i jak zrobić . Czy mam odłączyć wszystkie bezpieczniki poza wentylatorem ?
  • Poziom 13  
    witaj napisz co robiłeś w komorze silnika czy może stało się to bez twojej ingerencji
  • Spec od samochodów
    Autko zakupione za granicą i już takie przyjechało więc nie mogę napisać co było robione . Podejrzewam że może woda poszła na skrzynkę bezpieczników ale żadnej pewności nie mam to tylko moje podejrzenie
  • Poziom 40  
    W module masz zapewne grube 2 zasilające i ze 2 cienkie sterujące.Tak kojarzę.Możesz wypiąć wtyczkę i na grube na krótko podać zasilanie.Jeżeli moduł ma w sobie zwarcie to wentylatory będą kręcić.Można go rozebrać czy mosfety nie strzeliły wtedy.
  • Spec od samochodów
    Sprawdzę dokładnie te przewody ale patrząc z góry wydaje mi się że były 3 grube i nie wiem czy jakieś cienkie . Jutro zerknę i dam znać . Podłącze wentylatory na krótko jak kolega radzi .
  • Poziom 40  
    Pod warunkiem że masz moduł na wentylatorach,jak co to szukaj po kablach czy wentylatory idą ze skrzynki czy z modułu.
  • Spec od samochodów
    Dziś przyjechał właściciel i jak zdjąłem czujnik z klimatyzacji to wentylator stanął.Dowiedziałem się że autko kilka miesięcy stało i nie było garażowane . Ciekawe czy jak pojeździ to wszystko nie minie . Może jakaś wilgoć jeszcze siedzi ??? Błędy dalej są i sprawdzę jeszcze je za kilka dni i wtedy zobaczymy . Na razie dziękuję za pomoc i odezwę się za kilka dni .
  • Spec od samochodów
    Po wysuszeniu aytka wszystko działa poprawnie . Dziękuję za Waszą pomoc i podpowiedzi .