Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asmobile s96s typowa usterka, standardowe kroki naprawcze, nietypowy efekt

mario22 01 Kwi 2012 14:35 1128 4
  • #1 01 Kwi 2012 14:35
    mario22
    Poziom 11  

Witam,

Dostałem sławny s96s do naprawy. Objaw standardowy dla padniętej grafiki tj czarny ekran zarówno na monitorze lapka jak i zewnętrznym. Dyski pracują system botuje itd. Dostałem też info że był już raz w naprawie z podobnymi objawami, został naprawiony ale na krótko. Po zdjęciu układu to się potwierdziło bo brakowało 11 padów. Zrobiony był rebaling starego układu g86-770-a1 z 2008 r i chyba trochę przegrzali więc pady odpadły. Sprawdzałem schemat to większość nc są też 2 z sygnałami ale zdaje się że nie używane (f3 oraz u4), mam słabo widoczny schemat.
    Postanowiłem jeszcze spróbować i postawić nowy, zamówiłem g86-771-a1 z 2011 r.
    Zdjąłem z nowego układu kulki których brakuje na płycie (aby nie było przypadkowych zwarć) i wlutowałem układ. Efekt jest taki że działa na zewnętrznym monitorze i od czasu do czasu na monitorze lapka, ale ekran jest podzielony na 6 kopii obrazu + krzaki, czyli zupełnie jak przy padniętej grafice. Podejrzewam że albo trafiłem na jakiś stary szlifowany układ z nowym nadrukiem (chciaż wyglądał na nowy - zielony nie wypalony kolor laminatu), albo może jednak te brakujące pady były do czegoś podpięte.
    Może coś innego jeszcze sprawdzić?
    Jakieś pomysły?

Dzięki

Pozdrawiam

0 4
  • #2 02 Kwi 2012 03:10
    SELLKOM
    Poziom 12  

Czy układ miał wokoło rdzenia jasny klej?

0
  • #3 02 Kwi 2012 22:44
    mario22
    Poziom 11  

Tak jasny (biały). Zamieszczam fotkę.
    Asmobile s96s typowa usterka, standardowe kroki naprawcze, nietypowy efekt

Ps. Ten łuk na rdzeniu to refleks światła (odbicie obiektywu), rdzeń jest czysty = lustro.

0
  • #4 02 Kwi 2012 22:46
    SELLKOM
    Poziom 12  

Układ pozbawiony wady.
    Albo niedolutowany - polecam zmianę spoiwa na Pb. Sprawdził bym też V-RAM'y.

0
  • #5 02 Kwi 2012 22:55
    mario22
    Poziom 11  

Niby siadł ładnie ale ok postawię jeszcze raz i zobaczymy. Przegrzeję też vramy.
    Dzięki, dam znać czy pomogło.

0