Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę zrobic traktorek do koszenia trawy. Jak to zrobic?

01 Kwi 2012 16:31 12223 10
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałbym zrobic kosiarkę traktorek. Mam działkę 60m x 25m trawa by była 10 cm.
    Nie wiem z czego zrobić ten traktorek. Czy silnik od rometa by wystarczył ? Traktorek bedzie tylko do koszenia.
    Proszę o szczegółowy opis jak i z czego zbudować traktorek
    Miało by to wyglądać tak: Skręt z przodu , kosisko na dole pod ramą, napęd na tył

Miał by wyglądac tak jak na zdjęciu tylko mniejszy
    Chcę zrobic traktorek do koszenia trawy. Jak to zrobic?
  • Poziom 14  
    Myślę że fajną bazą mógłby być fiat 126p. Po pierwsze masz to co chcesz czyli napęd i silnik z tyłu. Po drugie całość jest integralna i nie wymaga dodatkowych przeróbek. Po trzecie silnik z rometa to chyba za mało a fiacik będzie miał nawet więcej mocy niż potrzeba. Po trzecie cena "dawcy" jest równowartością ceny złomu. A po czwarte taki traktorek to i w zimie mógłby nieźle sobie poradzić ze śniegiem.
  • Poziom 8  
    obojętnie czy 1 nóz czy 2

Dodano po 2 [minuty]:

nawet 1 by wystarczył
  • Poziom 8  
    szerokosc traktorka czy noży ?kosiarki 80cm, noża 50cm

Dodano po 17 [minuty]:

gdyby to miało być tak . koła od taczki, naped na tylną oske łancuchem (taj jak w quadzie), adapter tnący z przodu to jak podłączyć ten adapter tnący z silnikiem ? i jak zwiększyć szybkosc obrotów noży ?
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Przy nożu 50cm, jeżeli ma to tylko kosić to silnik jakieś 8KM.

A co do napędu, to rób wszystko na paskach, wał z silnika wypuść pionowo na dół, na nim dwa koła pasowe, jedno stałe do napędu noża, a drugie regulowane (wariator) do napędu traktorka. Bez tokarki się nie obejdzie.
  • Poziom 8  
    A nie lepiej zamiast na pasku to dać na łancuchu. Na stałe napęd

Dodano po 49 [sekundy]:

A silnik by był od wsk 125.
  • Poziom 20  
    sajmonxddx napisał:
    A nie lepiej zamiast na pasku to dać na łancuchu. Na stałe napęd

Dodano po 49 [sekundy]:

A silnik by był od wsk 125.

Paski są lepsze bo przy przeciążeniu się będą ślizgać, no i są zdecydowanie cichsze.
    Silnik WSK 125 moim zdaniem za słaby na samobieżną kosiarkę.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Silnik ma około 6KM i przy takim nożu da radę, w końcu nie ma się tym ścigać. Rozwiązanie na paskach ma jeszcze tą zaletę, że nie trzeba sprzęgła tylko załącza się napędy napinając pasek.
  • Poziom 20  
    Duduś74 napisał:
    Silnik ma około 6KM i przy takim nożu da radę, w końcu nie ma się tym ścigać. Rozwiązanie na paskach ma jeszcze tą zaletę, że nie trzeba sprzęgła tylko załącza się napędy napinając pasek.

Tyle, że z tych 6 KM niewiele zostanie. Trzeba zrobić wydajne chłodzenie bo silnik będzie pracował na granicy swoich możliwości oraz sporo pochłonie naped jazdy, szczególnie że ma wozić 4 litery.
    Mam stacjonarny silniczek Sachsa, także 125 ccm. Na wale ma ok 3-3.5 KM, dużo mocy pochłania dmuchawa.