Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączający się internet po podłączeniu komputera do sieci

01 Kwi 2012 17:13 1022 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie drogich forumowiczów wczoraj zauważyłem że moje połączenie internetowe jest strasznie niestabilne stwierdziłem że jest to jakiś problem mojego usługodawcy sprawdziłem ustawienie routera i zauważyłem że synchronizuję się na 8mb a ja mam 20 mb, zmieniłem ustawienia adsl na automatyczne i problem znikł synchronizacja na 20mb, po paru minutach zauważyłem że internet co jakiś czas się rozłącza. Po dokładnych oględzinach wymianach kabli miałem już dość gdy nagle zorientowałem się że przyczyną jest terminal który nie dawno kupiłem, gdy jest on podłączony do sieci rozłącza mi internet gdy jest wyłączony połączenie nie jest zrywane. Zauważyłem że gdy tylko dostanie adres ip od dhcp to natychmiast w logach routera pojawia się LPC DOWN i router próbuję się łączyć. Przeniosłem terminal w inne miejsce i nie było problemu. Czy terminal może powodować jakieś zakłócenia?? Dodam że terminal ma podłączony zewnętrzny dysk pod usb.

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.
  • Poziom 16  
    Owszem, może powodować zakłócenia, chociażby może siać z uszkodzonego zasilacza.
  • Poziom 10  
    Właśnie gdy podłączam zasilacz to terminala to zaczyna mi coś bzyczeć w głośnikach.
  • Poziom 16  
    Spróbuj może z innym zasilaczem, byle tylko parametry miał takie same jak obecny.
  • Poziom 10  
    Dobrze.
    Jeszcze chciałbym zapytać o jedną rzecz, kontaktowałem się z technikiem z neti i stwierdził że powinienem zamontować jakiś filtr do zasilania tego terminala.
    Nigdy nie słyszałem o takim filtrze.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Filtry sieciowe są zainstalowane fabrycznie w dobrych listwach zasilających. Ewentualnie możesz taki filtr dokupić (np. taki) i zainstalować go pomiędzy gniazdkiem a zasilaczem. Oczywiście musisz pamiętać, aby dobrać filtr o odpowiednim prądzie pracy (powyższy ma 10A, na terminal powinno wystarczyć).
  • Poziom 10  
    Dziękuje serdecznie za wszystkie porady.
    Będę starał się coś wykombinować.