Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZWA 4628 pobiera i wypuszcza wodę.

01 Kwi 2012 22:42 6006 4
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich,
    mam problem z tą zmywarką, wszystko sprawdziłem wszystkie podzespoły są w porządku, przewody drożne moją uwagę zwrócił przepływomierz, który ma dość spore luzy na wirniku. I tu moje pytanie czy to może być przyczyną takich objawów? Sprawdziłem miernikiem i niby działa, ale nie wiem na ile on jest dokładny, i czy te luzy na nim mogą spowodować błędny odczyt przez programator ilość pobranej wody.

Jeszcze miał bym prośbę do kogoś kto ma styczność z tą zmywarką w jakiej kolejności podpięte są przewody do zaworu trójdrożnego bo klient przyznał się, że odpinał i nie wie czy dobrze podpiął. Z góry wielkie dzięki za wskazówki.
  • Poziom 20  
    Schematu podłączenia nie mam, ale przepływomierz raczej do wymiany i to typowa usterka w Tureckich zmywarkach.
  • Poziom 1  
    Witam potrzebuje parametry jednego kondensatora C0014 proszę o odpowiedź
  • Moderator
    kiwi887 napisał:
    potrzebuje parametry jednego kondensatora C0014
    Ja natomiast spytam gdzie takowy się znajduje pokaż na swoim foto (w miej dokumentacji foto) takowego nie widzę...
  • Poziom 10  
    Podpinam się pod temat dotyczy zmywarki Amica ZWM676. W zmywarce jak wyżej wystąpił wyciek wody z pod zmywarki. Po odkręceniu obudowy, stwierdziłem, że woda wycieka z płaszcza wodnego (labiryntu). Wszystko wskazywało na jego uszkodzenie. Wymontowałem płaszcz (trzeba odkręcić od środka komory wylot plastikowy płaszcza).

Wizualnie nie stwierdziłem uszkodzenia, dopiero gdy dowiedziałem się od właściciela, że znalazł w komorze po opróżnianiu zmywarki z naczyń jakiś wentyl zacząłem się zastanawiać czy to może być przyczyna. Okazało się, że faktycznie w płaszczu wodnym jest taki zaworek gumowy zwrotny. W tym przypadku ciśnienie z pompki wodnej podczas wypompowania wypchało ten zaworek (przytkana była kanalizacja) i dostał sie do komory myjącej z wodą przez otwór wylotowy do środka zmywarki. Założyłem go z powrotem, używając wygiętego drutu przez otwór wylotowy do wnętrza zmywarki.

Poskładałem wszystko i zmywarka znów hula. W załączeniu zdjęcie z lokalizacją tego zaworku. Dzielę się tu z tym problemem, ponieważ przed zdiagnozowaniem problemu przeglądałem różne fora i nigdzie nie znalazłem podobnego problemu.
    Zmywarka Amica ZWA 4628 pobiera i wypuszcza wodę.zmywar..gif Download (2.16 MB)