Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool AGW 680 - wymiana bębna

04 Sty 2005 18:51 2353 4
 • Poziom 2  
  Tylne łożysko zatopione w plastiku roztopiło się. Odpadła część zewnętrzna ze sprężynową zapinką. Po wyjęciu wirnika okazało się, że część plastikowej obudowy łożyska stopiła się z bębnem. Z powodu braku dostępu od zewnętrznej strony trudno ocenić czy gniazdo w bębnie też zostało wytopione.
  Wyskrobywanie od wewnątrz bębna grozi uszkodzeniem łożyska.

  Jak najprościej zdjąć bęben aby oczyścić gniazdo z resztek obudowy łożyska i ocenić stan bębna do dalszej eksploatacji ?
 • Poziom 18  
  Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o wyskrobywaniu bębna od wewnątrz. Prwdę mówiąc jeśli masz zniszczone plastikowe gniazdo łożyska, to nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana zbiornika i gniazda z łożyskiem.
  .......
  Gniazdo jest przykręcone do bębna śrubą. Odkręć ją. Następnie mocno pociągnij za plastik, który został "przyklejony" do bębna. Jest on po prostu przytrzymywany do bębna przez uszczelnienie (zwykle silikon). Sposób mocowania-na stożek. Pozostałych informacji szukaj na forum. Temat niedawno był "rozbierany".
 • Poziom 2  
  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Po wyjęciu łożyska z częściami obudowy w gnieździe pozostały frakgmenty wtopionej obudowy łożyska uniemożliwiając włożenie nowego łożyska wraz z plastikową obudową.
  Chciałem się zapytać jak doczyścić gniazdo w bębnie bez znikształcania go.
 • Poziom 18  
  Ustalmy o czym rozmawiamy. Bęben to jest ta część z nierdzewki, która się kręci z bielizną. Zbiornik jest z plastiku. W nim jest dziura, w którą wkładasz plastikowe gniazdo z łożyskiem. Do tego gniazda z łożyskiem dokręcasz bęben. Jeśli masz zniszczoną, a tak zapewne jest, tą tuleję (dziurę, o ile dziura może być zniszczona ;)) w plastikowym zbiorniku, to kaput. Zbiornik do wymiany. Nie pomoże Ci nic jakieś czyszczenie, czy nadlewanie klejami.