Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Licznik scenic III 2010 rok

darekf81 02 Apr 2012 00:24 8539 26
Optex
    darekf81
    Level 10  
    Witam wszystkich mam problem ze scenic III z 2010 roku, mianowicie:
    -zachciało mi się wymiany licznika ze zwykłego monochromatycznego (podobnego do licznika ze scenica II), na licznik tft ciekłokrystaliczny z nawigacją.
    Wszystko niby się udało, przebieg się przepisał, nawi działa, wszystkie informacje są poprawnie wyświetlane, poza tym że licznik pochodził z wersji Privilege i miał czujniki cofania, system asr itp.. Teraz licznik przy każdym uruchomieniu pokazuje te błędy, jakby pamiętał ustawienia i wyposażenie samochodu.
    Byłem na clipie i niestety w scenicu mogę zmienić sobie co najwyżej, żeby pokazywał temperaturę na zewnątrz w stopniach celcjusza, lub faranchajtach, mogę zmienić sposób wyliczania średniej spalania -same pierdoły, nic sensownego...
    Jak zmienić te ustawienia? Słyszałem, że są jakieś testery liczników do sc III, może one sobie poradzą? Proszę o pomoc i wskazówki co zrobić, może potrzeba inny program, lepszego clipa który sobie z tym poradzi?

Pisownię poprawiłem. Proszę dbać o to...
    Z.
  • Optex
    kidu22
    Level 35  
    Przekoduj w puszce nadwozia.
  • Optex
    darekf81
    Level 10  
    ok
    czym to sie koduje nie jestem fachowcem wiec prosze tak prosciej
    robiłes juz takie rzeczy i udało sie czy to czysto teoretyczne

W trybie natychmiastowym proszę oprawić wszystkie swoje posty, doprowadzając je do stanu zgodnego z zasadami pisowni, w przeciwnym wypadku wątek zostanie usunięty. [r]
    autoas
    Level 42  
    No Clipem....
    A u kogo byłeś na tym pierwszym clipie?
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Clipem nic nie zrobi w trójce.....
    autoas
    Level 42  
    No niestrasz...możesz rozwinąć..
    Przemo9826
    Właściwie to jakie błędy pokazuje? Mówisz że działa, a jednak nie.

Nie można za dużo zmienić w konfiguracji, deska skonfigurowana pod samochód, przy wymianie można zapisać konfigurację w clipie i "wkleić" ją do nowej tablicy, ale czy do używanej pójdzie?
    darekf81
    Level 10  
    nie było by problemu gdyby pierwszy licznik był tft kolorowy (nietety był ten najtanszy monochromatyczny) wtedy wystarczy skopiowac ustawienia i ok -ustawienia licznika na stole, clipem nic sie nie da w tej kwesti zrobic
    niestety nie mam drugiego licznika w tej konfiguracji takiej jak teraz wyposarzenie
    chyba ze ktos ma jakiegos innego clipa w którym cokolwiek sie da ustawic
    a błedy to dokładnie
    skontroluj hamulec parkingowy (zwykły reczny)
    skontroluj pomoc parkowania (nie ma w samochodzie)
    antyposlizgowy system wyłaczony (nie ma)
    esp wyłaczony (nie ma)
    świeci sie kontrolka błedu
    zapomniałem dodac ze hamulec mam zwykły
    auto moje przeszło mała modernizacje mianowicie
    wymiana klimy recznej na climatronic (wymiana instalacji z pod deski), dołorzyłem nawigacje , dołorzyłem halogeny z cała instalacja niestety nie działaja trzeba uaktualnic niestety clip nawet tego nie zrobił no i wymiana licznika
    jesli ktos jest z małopolski lu z nie daleka i da rade to zrobic to prosze napisac chetnie podjade

W trybie natychmiastowym proszę oprawić wszystkie swoje posty, doprowadzając je do stanu zgodnego z zasadami pisowni, w przeciwnym wypadku wątek zostanie usunięty. [r]
    Przemo9826
    Tu nie chodzi o clipa, nie wiadomo jakiego byś podłączył, nie ma możliwości zmiany i tyle (clipem)

Fajna wersja widzę, szyby z tyłu na korbkę :D

Odpuść sobie chłopie.....
    kidu22
    Level 35  
    A jak poduchy sie zachowują, nowy licznik od auytka z takim samym silnikiem?
    darekf81
    Level 10  
    czemu mam odpuszczac ???????????
    wszyscy mówili na wymiane klimy zwykłej na climatronic odpusc sobie uch nie pociagnie musi byc czujnk nasłonecznienia w serwisie mówili nie realne do zrobienia
    wszyscy mówią ze halogenów nie da sie aktywowac -słyszałem ze sie da
    a to ze szyby tylne na korbe to sobie odpusciłem chociarz instalacje podciągnołem i jest wszystko gotowe trzeba tylko wymienic instalacje w drzwiach tapicerki i załorzyc mechanizmy
    powiem szczerze pewnie i udało by sie zamontowac czujniki parkowania i kamere bo wiązka jest
    wszystko sie udało tylko głupie błedy na liczniku -napewno do zrobienia tylko jak???????????

Dodano po 4 [minuty]:

co do poduch to chyba nie ma znaczenia
    a do licznika to wiem tyle ze wczesnijszy był ful wypas z automatyczna skrzynia biegów a ja mam manuala - jedna z nielicznych rzeczy która da sie ustawic to własnie wybór skrzyni automat i manual
    co do rodzaju silnika to chyba wiekszego znaczenia nie ma byle by instalacja siadła
    tft licznik potzrebuje 2 kostki a zwykły 1 kostke

darekf81
    Level 10  
    mam pytanie ma moze ktos do sprzedania licznik tft do wersji authentic 1,5 dci do sprzedania lub porzyczenia oczywiscie za opłata
    jest wyjscie z całej sytuacji musze dopasc licznik z podobnego wyposażenia i skopiowac ustawienia na stole
    jesli by ktos miał cos takiego to prosze o odp

Przemo9826
    Nie znajdziesz tej samej wersji auta co Twoja z wyświetlaczem TFT. Nie obraź się, ale pasztet to pasztet.
    darekf81
    Level 10  
    nie bardzo wiem o co chodzi z tym pasztetem
    a po drugie mysle ze znajde wyswietlacz- w sumie to juz chyba znalazłem tylko bez nawigacji ale ona akurat nie jest potrzebna
    moze tylko ma ktos taniej????

tak na prawde przy tym scenicu zdałem sobie sprawe z tego ze polska jest usłana pseudo mechanikami i elektrykami którzy to zanim pomysla mówia ze nie da rady moze to z lenistwa a moze z niewiedzy ale w sumie to nie ważne ja tak szybko sie nie poddaje i jesli cos robie to do konca
    pozdr

Przemo9826
    Chodzi o to że najniższa wersja wyposażenia (czyli Twoja pierwotna) nie miała różnych rodzai wyświetlaczy, TFT był w wyższej wersji, która nie odpowiada Twojemu wyposażeniu.

Nie mówię że się nie da, bo tego nie wiem. Spróbuj może się uda.

No i pisownię popraw poprzez edycję poprzednich postów, pamiętaj o wielkich literach, interpunkcji, ortografii.
    stiv809
    Level 11  
    kolego, przerabialem ten temat jakies 5 lat temu w grand sceniku 2 ,wymienilem licznik na taki z nawigacja i zbudowalem car pc a co ciekawe serwis i mechanicy twierdzili ze nie da sie tego polaczyc .Dlatego kupilem clipa i metoda prob i bledow wszystko skonfigurowalem w aucie i dziala wszystko poprawnie do dnia dzisiejszego. jestem pewien ze w trojce jest wszystko podobnie tylko wszystko trzeba skonfigurowac w UCH /modol wnetrz/ i do tego nie nadaje sie clip z scenica 2 tylko nowszy do trojki ,tez jestem z malopolski
    darekf81
    Level 10  
    dzieki za zainteresowanie
    w sumie to juz prawie sobie poradziłem błedy poginęły tylko został mi jeszcze jeden problem.
    Zginęły komunikaty radia na desce i nie wiem jak zmienic model radia w ustawieniach -clipem sie nie da -jak na razie, chyba ze ma pan najnowszego clipa to prosze o informacje.
    Najgorsze w tym aucie to jest własnie to ze licznik jest przypisany do konkretnego auta i konkretnego wyposażenia oczywiscie wszystko da sie zrobic tylko trzeba chciec i znalesc sposób.
    Prosze o nr tel do pana jak co to zadzwonie i porozmawiamy
    Tak poza tym to gdzie pan mieszka???????
    dalej nie zrobiłem halogenów wiec sprawa jest otwarta;-)
    stiv809
    Level 11  
    nie chce mi sie wierzyc ze az tak skomplikowali trojke ,mysle ze konfiguracja wyposazenia to dalej moduł UCH , liczniki moga byc rozne ,tak jak w dwojce
    darekf81
    Level 10  
    PODAJ NR TEL DO SIEBIE
    cinas
    Level 13  
    Witam
    ciągnąc temat dalej czy udało się zmienić model radia ? mam podobny problem chcę zmienić radio model 108 na 208 i po zmianie nie mam nic na wyświetlaczu :(
    bartekwww
    Level 10  
    Witam mogę pomóc w temacie nowych renówek , mogę konfigurować megane 3 scenic 3 i laguna 3. Na przykład dopisać parktronik lub konfiguracja po przeróbce z anglika (drzwi na liczniku odwrotnie) itp.
    tel 723-668-904
    darekf81
    Level 10  
    witam
    temat obecnie juz nieaktualny auto sprzedane ale ty nie jest problem w konfiguracji auta tylko w konfiguracji licznika trzeba znalesc idealnie takie samo auto i skopiowac do licznika oprogramowanie trezba przy tym pamietac o odpieciu pompy abs zeby przebieg sie nie przepisał a pózniej ustawic prawidłowy przebieg komputerem
    cinas
    Level 13  
    Dokładnie, ja szukam wsadu 24c16 z Nawi , fotele podgrzewane , hamulec elektryczny , radio bluetooth, bez parktronic
    cinas
    Level 13  
    Odpowiadając sam sobie :) temat ogarnięty, wymagało zmiany w eepromie licznika
    darekf81
    Level 10  
    no wiec sprawa wyjasniona zamykam temat