Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki powód hałasu piec vissmann?

02 Kwi 2012 06:57 1397 11
  • Poziom 9  
    Witam mam mały problem może ktoś mi pomoże mam piec olejowy viessmann i zaczął mi hałasować przy odpalaniu, nie wiem czy to łożysko od nadmuchu proszę o pomoc z góry dzięki.

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

• Moderator na urlopie...
    Słychać jakby łożysko, nawet dość wyraźnie.
    Przyłóż kawałek kijka do ucha, a drugim końcem dotykaj różnych części kotła. Odpowiedź będziesz miał w kilka chwil.
  • Poziom 9  
    słyszę że piec chodzi inaczej czyli głośniej i nie wiem co z nim nie tak proszę o pomoc

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 16  
    Nie wiem czy ktoś jest ci wstanie odpowiedzieć po tak niedokładnym opisie...
    Jak nie wiesz co z nim nie tak to wezwij serwis...
    Jak chcesz szukać sam usterki to musisz ja zdiagnozować..
  • Poziom 9  
    ale koło dyszy jest wentylator który osadzony jest na łożysku i ono hałasuje wiec chciałbym go wymienić, serwisant był jesienią przyjeżdża do mnie specjalnie prawie 100 kilosów wiec po co mam go fatygować jeśli mogę to sam zrobić. Proszę o pomoc jak to zrobić

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

zdemontowałem wyczyściłem środek widziałem na dyszy trochę brudu wiec usunąłem. Słysze wyraźnie hałas od tego wentylatora i wiem ze łożysko się psuje, czyli zużywa. Czy można to samemu zrobić i jak?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Macie Panowie racje z tym grzebaniem samemu ale są rzeczy które można samemu zrobić, np. czyszczenie. Czy ktoś możne mi podesłać link który pomoże mi w tym. Z góry dzięki.
  • Poziom 36  
    jareklasuch napisał:
    Macie Panowie racje z tym grzebaniem samemu ale są rzeczy które można samemu zrobić, np. czyszczenie. Czy ktoś możne mi podesłać link który pomoże mi w tym. Z góry dzięki.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w zdecydowanej większości kotłów nie ma części o nazwie "łożysko wentylatora".
    Jeśli takiej części nie ma to szkolą autoryzowanych serwisantów aby wymieniali cały wentylator (jeśli jest taką częścią) a nie jak wymienić łożysko.
    Dzieje się tak zarówno w okresie gwarancji jak i poza nią.
    Tak samo jest jeśli na płycie sterownika ulegnie uszkodzeniu rezystor. Wymienia się całą płytę a nie rezystor na płycie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Podejdę z innej strony może nie tak dosłownej jak koledzy wyżej ale uzmysłowi ci jeden problem.
    Rozumie że masz zdolności manualne i chwała ci za to pewnie sam też bym wolał to zrobić jednak:
    Aby wyczyścić taki palnik zazwyczaj trzeba go rozebrać na części pierwsze później go poskładać i uruchomić . Jednak w takich palnikach parametry spalania ustawia się poprzez zmianę położenia elementów wobec siebie i tu musisz mieć wiedzę i trochę doświadczenia co i jak w którą stronę.
    Dodatkowo aby nie pluć sobie w brodę trzeba to zrobić od razu sprawdzając analizatorem spalin czy przypadkiem nie produkujesz sadzy.
    Inaczej czyszczenie nie ma najprościej w świecie sensu.

Wycie wentylatora może być spowodowane bardzo dużą ilością zbitego kurzu na łapakach, (zmiana wyważenia) wtedy po rozmontowaniu trzeba to bardzo dokładnie wyczyścić zazwyczaj zazwyczaj to pomaga.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Panowie macie rację odpuszczę sobie to i poproszę o pomoc serwisanta. Życzę wszystkim Zdrowych i wesołych świąt Wielkiej Nocy.