Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Espace IV 2.2 dci - nie utrzymuje wolnych obrotów

TrzyEr 02 Apr 2012 09:58 4067 6
Relpol
 • #1
  TrzyEr
  Level 17  
  Witam!
  Mam problem z Renault Espace IV 2.2 DCI 2004r, auto nie odpala bez pomocy plaka, a gdy już odpali trzeba pedałem utrzymywać obroty ponad 2 tysiące. Gdy obroty spadną auto gaśnie, w błędach jest tylko przekaźnik świec żarowych/ lub same świece. W parametrach jest delikatne odchylenie od zadanego ciśnienia paliwa o ok 5-8%, miał może ktoś podobny przypadek z tym silnikiem? dodam że auto stoi od 3 lat.
 • Relpol
 • #2
  emeryt2
  Level 42  
  Paliwo też od trzech lat ?
  Daj mu świeże , prosto z bańki lub butelki!
 • #3
  TrzyEr
  Level 17  
  Niestety to też bez efektu
 • #4
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No i co mamy Ci doradzić? 3 lata w krzakach bo nie wierzę że w ogrzewanym garażu go trzymałeś. Wszędobylska wilgoć wlazła wszędzie, musisz szukać, bo na pewno NIKT NIE MIAŁ TAKIEGO PROBLEMU!
 • #5
  tomasz_a
  Level 12  
  Może zawór regulujący ciśnienie na pompie wysokiego ciśnienia. Popatrz jak rośnie ciśnienie na szynie podczas rozruchu. Podejrzewam że nie osiąga 200-250 bar aby silnik zaskoczył. Odpalając na plaka ignorujesz zasilanie paliwem. Silnik pracując na wysokich obrotach utrzymuje obroty pompy na takim poziomie aby jakoś się kręcić, lecz mocy z takiej pracy to raczej nie będzie. Niestety tak długi postój mógł mieć fatalne skutki dla całego układu wtryskowego. Mogło dojść do rozwarstwienia paliwa w przypadku niskiej jego jakości (np. olej opałowy + kwas). Paliwo takie przy długim postoju (3 lata) potrafi uszkodzić elementy pompy wysokiego ciśnienia (wżery, korozja) i wtryskiwaczy. Bez rozebrania tych elementów nikt nic nie wywróży.
  Przeanalizuj pracę tego zaworu. Wykręć go i oceń jakość uszczelnień, oraz stan sitka filtra. Mieliśmy kiedyś uszkodzony taki zawór-regulator po zatankowaniu do zbiornika ON + Adblue.
  Będę trochę cwany-podmień ten zawór na sprawny.
 • #6
  robert199
  Level 21  
  to co narazie możesz zrobić to test przelewowy wtryskiwaczy.
  Takie objawy jak piszesz są np. wtedy kiedy w któryms z wtrysków ulegnie uszkodzeniu góra wtrysku czyli częśc która odpowiada za ilośc paliwa które wraca badmiatem.
 • #7
  TrzyEr
  Level 17  
  wtryski testowałem menzurkami wszystkie równo, zachowują się normalnie, sprawdzałem każdy pin od ecu - do wtrysków, zaworów czujników, wszystko ok. Paliwo podawane z boku. Faktycznie dobrym pomysłem może być zawór regulujący na pompie, spróbuję gdzieś zalatwić na podmiankę i będę raportował dalej, czy np od trafica II 1,9 podejdzie bo z tego co pamiętam chyba tak samo wygląda