Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet mini max turbo GCO DP 2103 zimna woda.

Mario Mario 02 Kwi 2012 10:45 3206 8
 • #1 02 Kwi 2012 10:45
  Mario Mario
  Poziom 13  

  Na wstępie napiszę, ze szukałem na forum i są podobne, poboczne i bliskie tematy pod rożnymi hasłami, niestety nie znalazłem nic co by mi pomogło w moim przypadku. Otóż piecyk pracuje poprawnie, jeżeli chodzi o c.o., natomiast jeżeli włączę zawór c.w.u. to przez chwilkę leci ciepława woda a później już tylko zimna. Poczytałem trochę i wiem, ze zaworu trójdrożnego nie mam, a podgrzanie wody odbywa się na zasadzie wymiennika ciepła woda-woda. Po otwarciu c.w.u. pompa przestawia się i kieruje obieg wody c.o. na wymiennik ciepła woda-woda. Zimna woda użytkowa przepływa, przez ten sam wymiennik i tam jest podgrzewana przez właśnie wodę z c.o. Czy tak to działa, dobrze zrozumiałem?

  Sprawdzałem organoleptycznie, i przewód obiegu c.o. wchodzący do wymiennika jest gorący, sam wymiennik jest lekko ciepły, a przewód c.o. wychodzący z wymiennika też ledwo ciepły. Moje rozumowanie jest takie: albo zakamieniony i niedrożny wymiennik, albo pompa nie otwiera zaworu i nie przekierowuje wody c.o. na mały obieg czyli na wymiennik. Zastanawiam się jak w środku wygląda ten wymiennik, bo jak ma małe kanaliki, to i owszem mogły się zakamienić, ale jak się domyślam woda z c.o. w wymienniku przepływa luźno nie jakimś przewodem, to woda użytkowa przepływa wężownicą umieszczoną w wymienniku, więc aż tak wymiennik nie zakamieniłby się. Gorzej jak to pompa, z tym, ze jak włączę centralne ogrzewanie i pompa dogrzewa wodę (czyli duży obieg) i w tym momencie odkręcę kran ciepłej wody to słychać jak samoczynnie pompa coś przełącza bo słychać charakterystyczny "klik" i tak samo jak zakręcę ciepłą wodę słychać"klik". A może jest jakiś inny mechanizm odpowiadający za przepływ c.w.u. przez mały obieg.
  Proszę o podpowiedź.

  Zapomniałem dopisać, ze błędów żadnych nie ma na wyświetlaczu, a jakby coś z pompą nie halo to chyba takowy by pojawił się.

  0 8
 • #2 03 Kwi 2012 08:05
  mirrzo

  Moderator - Systemy Grzewcze

  Jest tak, jak napisałeś. Wymiennik do czyszczenia.

  0
 • #3 03 Kwi 2012 21:02
  Mario Mario
  Poziom 13  

  Sytuacja wygląda tak. Zauważyłem, ze temperatura na wyświetlaczy jest około 50 stopni a woda letnia, więc rozmontowałem czujnik temperatury wody użytkowej, sprawdziłem i stwierdziłem, ze wręcz powinien zawyżać temperaturę a nie obniżać, zamontowałem i piecyk zaczął grzać wodę, byłem zadowolony, ale do czasu, po kilku godzinach znowu klapa. teraz wróciłem do domu i od razu rozpiąłem czujnik, zapiąłem i znowu woda zaczęła lecieć ciepła nawet gorąca. Drążę temat bo coś mi tu nie halo. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o podpowiedź.

  1
 • #4 03 Kwi 2012 21:58
  mirrzo

  Moderator - Systemy Grzewcze

  To wymień czujnik.

  0
 • #5 04 Kwi 2012 17:31
  Mario Mario
  Poziom 13  

  I wymieniłem, i jakaś stówka w kieszeni. Dzięki wszystkim. Pozdrawiam.

  0
 • #6 27 Sty 2014 12:59
  jaraczz
  Poziom 11  

  Czy ktoś z was czyścił wymiennik wody użytkowej ?
  Po pierwsze na zimnej wodzie jest super ciśnienie a na ciepłej takie sobie.
  A po drugie jak piec ma włączone centralne i odkręcę ciepła wodę a potem ją wyłączę wskakuje mi L3. Ale wystarczy że znowu włączę ciepłą wodę na 1 sek i błąd znika.
  Wydaje mi się że wymiennik wody jest zabrudzony jak go przeczyścić ??

  0
 • #7 27 Sty 2014 14:50
  pablowp1
  Poziom 22  

  L3 to przekroczenie temp. wody CO. Może być ustawiona za duża moc startowa lub za duża moc CO. A filtr CO czyszczony?, bo przepływ też musi być na odpowiednim poziomie?

  0
 • #8 27 Sty 2014 15:13
  jaraczz
  Poziom 11  

  Filtr przed piecem gazu i wody czysty bo sprawdzałem. Jak by była za duża moc startowa to podobno by piec strzelał. Ewentualnie mogę zmniejszyć główna moc pieca. Jak i powiedzcie mi od czego może być słabe ciśnienie ciepłej wody. Zabrudzony wymienni albo cos innego ?? Co mogło się z kryzować ??

  Ewentualnie powiedzcie mi jak poznać że piec ma źle ustawioną moc grzewcza do mieszkania. Nie nagrzeje odpowiedni wody do danej temp ? Obecnie na piecu mam ustawioną temp. 60C tak mam cały czas. Mogę coś potestować z mocą grzewczą pieca .

  0
 • #9 17 Maj 2015 07:23
  Mario Mario
  Poziom 13  

  Jako, że temat umarł, a ja swój problem rozwiązałem to temat zamykam.

  1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo