Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa źródła dźwięku na jedne słuchawki. Jakiś sposób?

narmiak 02 Kwi 2012 13:40 5680 5
 • #1 02 Kwi 2012 13:40
  narmiak
  Poziom 7  

  Z góry przepraszam, jeżeli to niewłaściwy dział, ale problem najbardziej tu mi pasował.
  Może zacznę od wyjaśnienia, do czego jest mi to potrzebne. Chcę nagrywać wideo z gry i jednocześnie korzystać z komunikatora głosowego. Nie chcę jednak, żeby mój głos, lub to, co mówią moi rozmówcy nagrało się na filmiku. Chcę więc puścić sobie komunikator na laptopie, a grę na PC. Jednak nie mogę mieć założonych 2 par słuchawek (słuchawki na jedno źródło i głośnik na drugie odpadają). Chciałbym więc, żeby dźwięk z 2 źródeł trafiał na jedne słuchawki. Nagrywanie zorganizowałbym sobie oddzielnie na laptopie i na PC, więc z tym nie było by problemu. Prawdopodobnie wystarczy mi jakiś prosty mikser. Takie coś da radę?
  Mikser analogowy Behringer Xenyx 302USB.
  A może polecicie coś innego?
  Jakość dźwięku nie musi być nie wiadomo jaka. Wystarczy, żebym zrozumiał, co do mnie mówią i żebym mógł indywidualnie zmieniać głośność każdego ze źródeł przy odsłuchiwaniu.
  Co prawda elektronik ze mnie żaden, ale domyślam się, że gdybym samodzielnie zrobił sobie rozgałęziacz 2 x mini jack męski --> 1 x mini jack żeński, to nie było by to dobrym pomysłem.

  0 5
 • #2 02 Kwi 2012 14:04
  adambyw
  Moderator Akustyka

  narmiak napisał:
  Co prawda elektronik ze mnie żaden, ale domyślam się, że gdybym samodzielnie zrobił sobie rozgałęziacz 2 x mini jack męski --> 1 x mini jack żeński, to nie było by to dobrym pomysłem.

  Bezpieczniej będzie nie łączyć w ten sposób wyjść komputera,

  Wygodniej będzie Ci chyba czymś takim ART macromix albo powermix3

  0
 • #3 02 Kwi 2012 14:26
  akajarz
  Poziom 23  

  Może nada się do tego Virtual Audio Cable, z góry mówię, że nie testowałem.
  http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm
  Coś mi jeszcze przyszło do głowy...
  Kup słuchawki+mikrofon z wejściem USB. Po zainstalowaniu urządzenia będziesz miał dodatkową kartę dźwiękową. Użyj tej karty i słuchawek do komunikatora, a dźwięk z gry nagrywaj z wyjścia wave i ewentualnie puść sobie na głośniki.

  -1
 • #4 02 Kwi 2012 16:37
  narmiak
  Poziom 7  

  adambyw --> Sprzęt trochę za drogi jak dla mnie. Liczyłem, że zmieszczę się w 200 zł, ale jeżeli to co podałem to prawdziwe badziewie, to jestem w stanie dołożyć jeszcze trochę do czegoś, co nie popsuje się po miesiącu. Wszystko będzie wykorzystywane amatorsko, może 2 razy w tygodniu i wyłącznie do prywatnego odsłuchiwania. Nagrywanie będzie odbywało się indywidualnie na 2 oddzielnych komputerach, więc nie będzie problemu z jakością.

  akajarz --> Program sprawdzę, ale raczej rozwiązanie software mnie będzie mniej satysfakcjonowało, niż hardware. Puszczenie jednego sygnału na głośniki odpada z 2 powodów. Po pierwsze słuchawki izolują trochę dźwięki otoczenia, więc głośniki musiały by aż dudnić, żebym słyszał wszystko dostatecznie głośno. A to wiąże się z 2 problemem. Mikrofon nagrywałby wszystko to, co się dzieje na głośnikach. Więc albo miałbym w tle rozmowy grę, albo moi rozmówcy słyszeliby siebie podwójnie.

  0
 • Pomocny post
  #5 03 Kwi 2012 13:19
  huluk
  Poziom 30  

  A może takie rozwiązanie? Zakładam, że sterowniki Twoich kart dźwiękowych obsłużą to bez problemu.
  - mikrofon do laptopa, w karcie laptopa ustawienie nagrywania z wejścia mikrofon.
  - wyjście line out laptopa do wejścia line in stacjonarnego (kablem jack-jack)
  - w stacjonarnym, w mikserze karty, aktywujesz do odtwarzania także wejście line-in (czasami wymaga to pokazania opcji "zaawansowanych" gdyż bywa, że część źródeł jest ukryta.
  W ten sposób na słuchawkach podłączonych do stacjonarnego będziesz miał odsłuch ze źródeł Wave i Line-in, a na wejście line-in będzie podawany dźwięk z laptopa czyli suwakami w regulacji głośności będziesz mógł ustawić odpowiednie poziomy.
  Dodatkowo jako źródło nagrywania na potrzeby filmiku na stacjonarnym wybierasz Wave.

  Jaką kartę muz. posiadasz w stacjonarnym i czy jej mikser obsłuży takie połączenie?

  0
 • #6 03 Kwi 2012 16:40
  narmiak
  Poziom 7  

  huluk --> System to Windows 7 x64, karta dźwiękowa to zintegrowany z płytą główną RealTek ALC892, sterowniki instalowane w niedzielę ze strony producenta dźwiękówki. Program do nagrywania video to Fraps.

  I to pomogło. Co prawda nie na początku, ale po drobnych kombinacjach już tak :)
  Oto co zrobiłem:
  Laptop z komunikatorem: Mikrofon podłączyłem do gniazda mikrofonu, a kabel jack-jack do gniazda słuchawkowego.
  Komputer stacjonarny: kabel jack-jack podłączyłem do gniazda Line-in (niebieskie), ustawiłem to gniazdo w sterownikach jako główne urządzenie nagrywania, zwiększyłem głośność odtwarzania na tym urządzeniu w panelu sterowników.

  Fraps: wymagało to restartu, żeby załapało wprowadzone wyżej zmiany. W sekcji "Video" zostawiłem zaznaczone "Record Win7 Sound", ale odznaczyłem "Record external input" (w polu niżej pojawiło się jako urządzenie "Wejście Line-in" zamiast "Mikrofon"). Fraps nagrywał tylko dźwięk z gry, w głośnikach (więc pewnie i słuchawkach też. Test później) pojawiły się dźwięki z obu źródeł, ale Fraps nagrał tylko grę i odtwarzacz muzyczny, które były włączone na stacjonarnym. Filmu, który był włączony na laptopie nie wyłapał wcale.

  Dzięki wielkie za pomoc. Zaoszczędzoną kasę będę mógł wydać na porządną kartę dźwiękową kiedyś :)

  0