Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie DB9-> FTP -> DB25 ?

Mariusz448 02 Kwi 2012 15:28 1381 3
  • #1 02 Kwi 2012 15:28
    Mariusz448
    Poziom 16  

Jestem zmuszony zlutować kabel do plotera DB9(F)-DB25(M) na ekranowanej skrętce (FTP) bo kabel już był wcześniej przez ściany puszczony. Ale czy jest to w ogóle wykonalne?

Po długich przeszukiwaniach neta natknąłem się w końcu na coś takiego:
    Połączenie DB9-> FTP -> DB25 ?

Cz to połączenie pinów jest OK ? Nie chcę lutować na darmo.

0 3
  • #3 02 Kwi 2012 16:06
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

To zależy jeszcze, jakiego typu jest urządzenie. Może być DTE (Data Terminal Equipment) - terminale, pecety itp., albo DCE (Data Carrier Equipment) - modemy. Przy podłączeniu komputera i plottera, raczej oba urządzenia będą typu DTE. Wtedy kabel musi być "skrzyżowany", czyli taki, jak podał akajarz. Ale przewodów powinno wystarczyć, bo z sygnału Ring Indicator z powodzeniem można zrezygnować. A jeszcze można dalej ograniczyć grupując sygnały (tzw. Null Modem). Tu jest przykład 9/25 pinów:
    http://pinouts.ru/SerialPortsCables/Nullmodem9to9_pinout.shtml
    Krańcowo można stworzyć połączenie nawet na trzech żyłach. Nie zawsze to działa, ale można odpowiednimi zworkami coś takiego zrobić. Po obu stronach trzeba zewrzeć RTS-CTS (jedna zwora) i DTR-CD-DSR (druga zwora). Ale to już duże uproszczenie. Jak żył starcza, nie ma takiej potrzeby.

0
  • #4 07 Kwi 2012 11:10
    Mariusz448
    Poziom 16  

Dorwałem gdzieś oryginalny kabel DB9-DB25 i sprawdziłem omomierzem, były tam tylko chyba 3 lub 4 kabelki i dwa mostki i poszło. Dzieki za pomoc.

0