Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica minolta bizhub c250. błąd C-D363

02 Kwi 2012 16:31 4782 10
  • Poziom 12  
    Witam czy ktoś mi może pomóc w zdiagnozowaniu tej usterki.
    ewentualnie podrzucić instrukcję serwisową na maila aim.lublin(malpa)vp.pl

Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 21  
    Witam.
    CD3## NVRAM Data error • Abnormality is detected by the abnormal check of
    each NVRAM Data.
    Skontaktuj się z Serwisem sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 12  
    Dzięki
    Pojawił się też błąd C-B116 - co to oznacza. może ktoś może podrzucić kody błędów tej kopiarki.
  • Poziom 13  
    C-D3XX

Wszystko się uda jeśli był wcześniej wykonany BacUp na NVRAM

C250/C252/C300/C350/C351/C450
    NVRAM trouble codes ( C-D3xx codes) can occur at any time. Mostly these codes happen when updating firmware. A NVRAM Data Restore
    procedure was announced a few months ago to address these codes:
    Stop, 0, 7, 1, 3, 9, *
    What this procedure does is take a good image of the NVRAM off the MFP board (created when you performed the NVRAM Data Backup) and restore it to
    the NVRAM. There are approximately 30 registers that can be corrupt, so the above procedure may have to be done as much as 30 times.
    WARNING : If a corrupt NVRAM is suspected, DO NOT perform the NVRAM Data Backup. This will take the corrupt NVRAM image and back it up to
    the MFP board. If this is done, and the NVRAM is replaced, the corrupt data that was just backed up will be transferred to the new NVRAM. If this is the
    case then the NVRAM and MFP board will have to be replaced as a set.
    Known unrecoverable NVRAM symptoms:
    1. Stuck on hour glass screen
    2. I ncorrect meters
    3. When performing the NVRAM restore procedure the codes repeat themselves
    Note : One thing that has been noticed is these machines seem to be highly susceptible to voltage sags and spikes. It is HIGHLY recommended to
    install a quality power line conditioner on these machines.
    Known fixes for various codes:
    IMPORTANT : All programmed addresses will be cleared. Please backup the address data using PageScope Web Connect to backup the data before
    performing the Data Clear.
  • Poziom 12  
    Trochę dziwne że wyrzuca C-B116 - problem z fax i kopiarka przestaje reagować,
    mogę wejść w narzędzia ale nie mogę nic kopiować. Mam tą kopiarkę od soboty i wydaje mi się że ten komunikat pojawił się po ustawieniu daty i godziny wcześniej był rok 2006.
    Od początku pojawiał się C-D363 - on się pojawia przy uruchomieniu i za chwilę znika można kopiować.
    Po kilku minutach pojawia się C-B116 - i się blokuje.
    Z tego kodu "Stop, 0, 7, 1, 3, 9, *" nie wiem jak skorzystać - z serwisowego nie wchodzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Masz ogólnie problemy w tej maszynie z obsługą pamięci, wyłacz fax w trybie serwisowym odepnij wszystkie opcje i bedziesz wiedział czy kopiarkę masz sprawną. Jezeli jest doinstalowany fax w tej maszynie to musi tam być dodatkowa pamięć DIMM 125MB - prawdopodobnie jej nie ma.
  • Poziom 12  
    Dzięki
    Dzisiaj wyrzuciło B003 błąd fax. fax wyłączyłem i wymontowałem nie znalazłem pamięci i miejsca na nią.
    Zauważyłem że mam wyłączony HDD i go włączyłem po tym pojawiło się E002 po odłączeniu HDD błędu nie ma.
    Wymontowałem 3 kości pamięci sdram i włożyłem ponownie. Na wyświetlaczu mam informację pamięć 100% a po podłączeniu HDD jest 0% i przestaje reagować przycisk narzędzia/liczniki. Teraz włączyłem HDD kopiarka działa błędu nie wyrzuca ale przycisk narzędzia/liczniki nie działa.

Co o tym sądzić - muszę podjąć decyzję czy ją zwrócić bo uszkodzona.
    Czy wymaga tylko konserwacji - ogólnie kopiuje nieźle do wymiany toner Y i M i pojemnik na zużyty toner. pozostałe materiały starczą na trochę tylko bęben M ma dwie kreski.
  • Poziom 22  
    E002 to nie musi być poważny błąd. Po wgraniu nowego fimware nieraz się on pojawia i trzeba tylko update dysku zrobić.
    Tylko jak kupiłeś tą kopiarkę od jakiegoś serwisu to niech oni przygotują ją do stanu używalności. Wiesz czytając tylko elektrodę możesz mieć problem z jej serwisowaniem.
  • Poziom 12  
    Nie koniecznie chcę ją samemu serwisować bardziej chcę ocenić czy ona się do czegoś nadaje czy nie. Na sprzedawcę nie mam co liczyć. Najbardziej mnie niepokoi D363 - bo się zgłasza od początku pozostałe zostały wywołane później.

B116 - po ustawieniu daty i godziny
    B003 - przy próbie odłączenia FAX - w ofercie sprzedaży nie było mowy o fax więc nim się nie przejmuję.
    E002 - po włączeniu w meni serwisowym HDD.

Nie wiem czy jest uszkodzona czy tylko ktoś namieszał w ustawieniach.
    Pozdrawiam

Jak toś by podrzucił instrukcje serwisową było by łatwiej.
  • Poziom 22  
    Kolego sam SM do tej maszyny nic Ci nie da. Trzeba jeszcze coś więcej mieć i wiedzieć. Poszukaj kogoś z Lublina z serwisu to Ci wyeliminuje te błędy i oceni maszynę czy warto kupić. Chyba kolega ABLublin jest z twojego miasta.