Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD AOC LM-700 gaśnie po kilku minutach pracy

04 Sty 2005 19:54 2076 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam dwa monitory AOC LM-700. Oba mają podobny problem. Po kilku minutach pracy gasną i zapalają się, lub obraz robi się calkowicie biały. po odłączeniu od komputera pojawia sie wyraźny komunikat NO SIGNAL. Gdy na chwilę wyłączam je z zasilania to wracają do normalnej pracy ale po pewnej chwili znowu "szaleją". Jak zdiagnozować awarię?

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

GG-127620
  • Poziom 2  
    mam podobny problem z "MAGIC" i namierzyłem mikrokontroler
    M6759A1 wystarczy go potraktować zamrażaczem i natychmiast
    pracuje przez ca 5 min. Po podgrzaniu grotem lutownicy po kilku sek
    wyświetla "NO SIGNAL".
    niestety- można go kupić ale bez "wsadu"
    sczytanie wsadu bez kodu dostępu niemożliwe.!
    zastosowałem lodówkę na ww procku (el. Peltiera) i po kłopocie.
    Tyle że pleców nie da się założyć bo wiatrak na Peltierze wystaje.
    Powodzenia
  • Poziom 16  
    A czym można go zczytać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam,
    M6759 odczytać można przy pomocy programatora... np.:
    -Xeltek Superpro 3000U
    -AEC Labtool-48XP

ale pożytek z odczytania takiego procesora nie będzie abyt wielki...
    procesor jeżeli nawet nie będzie zabezpieczony przed odczytem to w takim wypadku i tak nie uda się poprawnie odczytać programu...

Mikippp
  • Poziom 16  
    Jeśli procesor nie byłby zabezpieczony to można odczytać bina ze sprawnego monitora. Ale jeśli faktycznie są zabezpieczane to jak serwisować takie urządzenia? A cena w/w programatorów to jest od 3000 do 5000zł czyli są one nie osiągalne dla większości serwisantów.
  • Poziom 40  
    Niestety takie są czasy aby serwisy pogwarancyjne nie odbierały klijentów producentom bo oni wolą sprzedać końcowy wyrób niż trzymać w magazynie podzespoły do wymiany w które trzeba zamrozić trochę forsy a do tego nie było wiadomo które będą się sypały po dwóch latach użytkowania. W tym wypadku procesor z oprogramowaniem mógł być zrobiony na zamówienie producenta elektroniki monitora który był poddostawcą producenta końcowego monitora.