Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor BENQ MP-615P zawiesza się na ekranie startowym [VIDEO]

02 Kwi 2012 18:00 2710 2
  • Poziom 23  
    Witam, Projektor jak w temacie. Po naciśnięciu przycisku POWER dioda LED tego przycisku mruga 10x na pomarańczowo po czym zgaśnie i zapali się. kolejne przyciśnięcie przycisku daje ten sam efekt. Czy ktoś spotkał się już może z takim objawem?
  • Poziom 23  
    Poradziłem sobie z problemem, Uszkodzony był balast. Po wymianie lampa działa, balast zastosowałem większej mocy bo taki akurat był dostępny. Wcześniej miałem EUC 185 a teraz EUC 200, myślę że nie zabije to lampy. Lecz powstał inny problem a mianowicie po włączeniu projektora mam tylko ekran startowy i nic się nie dzieje. Nie reaguje na przyciski na obudowie, żadna led nie miga itp.
    Tak wygląda ekran:
    Projektor BENQ MP-615P zawiesza się na ekranie startowym [VIDEO]

Może ktoś wie czy ten projektor posiada RS232 gdzieś na płycie żeby można się było podłączyć kabelkiem i podejrzeć na czym wisi bootloader... bo tak mi się wydaje ze to może być własnie problem że nie ładuję jakiegos obszaru pamięci.. chociaż nie wiem, Jeśli ktoś może udzielić wsparcia w tym temacie to proszę bardzo

załączam filmik prezentujący działanie projektora

Link
  • Poziom 23  
    Witam. Zrobiłem pewne testy z pilotem i portem rs232.
    projektor nie reaguje na naciskanie przycisków na pilocie działa tylko jego załączenie po czym projektor się załącza i zwiecha.

Przez port COM da się załączyć projektor, da się wejść do menu za pomocą poleceń i bez problemu da się wyłączyć.

Prześledziłem wszystkie ścieżki od klawiatury aż do procka i po drodze nie ma nic prócz rezystorów podciągających do masy które są sprawne. po naciśnięciu któregoś z przycisków napięcie idące do procka ładnie pokazuje 3,3V.Procek BGA wygrzany 2 krotnie zero zmian.
    Wydaje mi się że to jednak może być problem firmware.
    Czy ktoś wie może jak wgrać do niego firmware i skąd go ściągnąć?