Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT ESPACE 2.2 dCI 2004 automat - nie chce odpalić

02 Apr 2012 20:46 4535 6
  • Level 2  
    Witam!

Mam problem z odpaleniem espace. Do wczoraj jeździł i działał bez zarzutu. Wróciłem ze szkolenia, zaparkowałem na podwórku. Wieczorem chciałem podjechac do sklepu i nic.

Wkładam kartę - włącza się radio, na desce rozdzielczej NIC się NIE świeci (ani zegary, ani nic innego) oprócz czerwonej kontrolki, która świeci się bez przerwy. Gdy wciskam START nic nie załapuje.

W czym może byś problem?

Bardzo prosze o szybką odpowiedź!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Drugą kartę masz? Albo karta, albo czytnik umarł.
  • Level 2  
    Niestety kupiłem samochód z jedną kartą. I co teraz? Wiesz może czy da się naprawić tę kartę czy należy kupić nową?
    Da się naprawić, oczywiście Ty tego nie zrobisz.

Ale trzeba zacząć od tego czy to na pewno wina karty czy czytnika czy może jeszcze czegoś innego. Sam nic nie zdziałasz, fachowca trzeba do tego.
  • Level 11  
    To co sam możesz zrobić, to sprawdzić jakie jest napięcie na aku i ewentualnie dokręcić kable, jeżeli nie pomoże, to na kilkanaście sekund odłączyć aku - pamiętaj o kodzie do radia.
    Jak już naprawisz, to postaraj się o drugą kartę, trochę to kosztuje, ale to trzeba mieć...
  • Level 2  
    Odłączenia akumulatora już próbowałem kilka razy. Niestety bez skutku. Kable też sprawdziłem. Wszystkie ok. Był też podłączany prostownik i nic.

Skończyły mi się pomysły
    Sprzętu brak, wiedzy brak, wróżek na forum tu nie ma, telepatycznie też naprawiać nie potrafimy.

Temat zamykam.