Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka amica wypala ścieżki programatora.

Andrzej2612 02 Apr 2012 21:06 1976 5
 • #1
  Andrzej2612
  Level 12  
  Pralka amica dynamic system wypaliła ścieżki w płytce programatora.Postanowiłem polutować przepalone ścieżki i wszystko byłoby ok . Pralka po ponownym podłączeniu zachowywała się poprawnie wszystkie kontrolki świeciły poprawnie do momentu gdy silnik zaczął obracać się , ponownie przepaliły się ścieżki .Byłem pewien że silnik jest spalony ,wymontowałem i sprawdziłem w garażu na autotransformatorze silnik pracuje poprawnie , nie iskrzy na szczotkach ,nie grzeje się . Uzwojenia stojana i wirnika połączyłem szeregowo i zasilałem napięciem 230V.Skończyły mi się pomysły, może ktoś miał podobny problem proszę o rade bo idą święta a pranie czeka .
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Pokaż które ścieżki wypala?
 • #3
  Andrzej2612
  Level 12  
  ścieżki prowadzące do złączki silnika , dodam że silnik nosi ślady zacieków wody z węża od szufladki proszku. Wąż jest do wymiany ale się zastanawiam czy całej pralki nie trzeba będzie wymienić.
 • #5
  zhudomel
  Home appliances specialist
  A przewody idące do silnika - łącznie z kostką - w jakim są stanie; nie ma tam zwarcia?
 • #6
  Andrzej2612
  Level 12  
  Problem rozwiązany ,idąc za radą kolegi /Machefi/sprawdziłem uzwojenie na przebicie do masy i jest zwarcie do obudowy silnika .Z uwagi na wiek pralki została wymieniona na nową .Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc ,zamykam temat.