Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFL1602PL migające diody

przemo2012 02 Kwi 2012 23:19 3036 3
  • #1 02 Kwi 2012 23:19
    przemo2012
    Poziom 2  

PROŚBA DO MODERATORA O PRZENIESIENIE DO DZIAŁU DLA POCZĄTKUJĄCYCH (biję się w pierś bom nie czytał)

Witam serdecznie,

Na wstępie dodam, że nie jestem specjalistą dziedziny AGD.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu i poradę co warto zrobić.
    Mam pralkę Bosch model WFL1602PL. Podczas prania poszły iskry, wywalilo bezpieczniki w mieszkaniu. Pralka przestała działać. Po podłączeniu do prądu zero reakcji, nic się nie świeciło, jakby nie było napięcia. Dostałem się do modułu, obejrzałem go i zobaczyłem lekko opkopconą ścieżkę, została częściowo przepalona. Ową przerwę zlutowałem i po ponownym podłączeniu uzyskałem następujący efekt: migające poziome diody (czasami razem z nimi miga jedna z pionowych - PRANIE). Rozebrałem górną część obudowy, zaglądałem od dołu - nie widzę żadnych innych uszkodzeń.

Prośba o poradę co zrobić dalej, co może być przyczyną tego stanu rzeczy.

1 3
  • #2 03 Kwi 2012 10:28
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Nic nie widzę :| . Zrób zdjęcia płytki z uwzględnieniem przepalonej ścieżki.

0
  • #3 03 Kwi 2012 13:56
    przemo2012
    Poziom 2  

Ze zdjęciem będzie problem bo nie mam aparatu w domu... Ale postaram się coś na to zaradzić.

W międzyczasie chciałem spytać, czy pralka przypadkiem nei chce mi czegoś powiedzieć tymi migającymi diodami. Czy są jakiś kody usterek?

Może właśnie moduł już jest naprawiony a pralka chce mi powiedzieć - sprawdź grzałkę, bo nie działa poprawnie...

0
  • #4 03 Kwi 2012 18:17
    tom71
    Poziom 19  

Nie ma winy ,bez przyczyny. Jeżeli chodzi o grzałkę, to trzeba ją sprawdzić za pomocą miernika. Trudno mi w ciemno powiedziec, do jakiego elementu na płytce, prowadziła przepalona ścieżka, dlatego zdjęcie by było potrzebne.

0