Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFL1602PL migające diody

przemo2012 02 Apr 2012 23:19 3453 3
    przemo2012
    Level 2  
    PROŚBA DO MODERATORA O PRZENIESIENIE DO DZIAŁU DLA POCZĄTKUJĄCYCH (biję się w pierś bom nie czytał)

Witam serdecznie,

Na wstępie dodam, że nie jestem specjalistą dziedziny AGD.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu i poradę co warto zrobić.
    Mam pralkę Bosch model WFL1602PL. Podczas prania poszły iskry, wywalilo bezpieczniki w mieszkaniu. Pralka przestała działać. Po podłączeniu do prądu zero reakcji, nic się nie świeciło, jakby nie było napięcia. Dostałem się do modułu, obejrzałem go i zobaczyłem lekko opkopconą ścieżkę, została częściowo przepalona. Ową przerwę zlutowałem i po ponownym podłączeniu uzyskałem następujący efekt: migające poziome diody (czasami razem z nimi miga jedna z pionowych - PRANIE). Rozebrałem górną część obudowy, zaglądałem od dołu - nie widzę żadnych innych uszkodzeń.

Prośba o poradę co zrobić dalej, co może być przyczyną tego stanu rzeczy.
    tom71
    Level 19  
    Witam! Nic nie widzę :| . Zrób zdjęcia płytki z uwzględnieniem przepalonej ścieżki.
    przemo2012
    Level 2  
    Ze zdjęciem będzie problem bo nie mam aparatu w domu... Ale postaram się coś na to zaradzić.

W międzyczasie chciałem spytać, czy pralka przypadkiem nei chce mi czegoś powiedzieć tymi migającymi diodami. Czy są jakiś kody usterek?

Może właśnie moduł już jest naprawiony a pralka chce mi powiedzieć - sprawdź grzałkę, bo nie działa poprawnie...
    tom71
    Level 19  
    Nie ma winy ,bez przyczyny. Jeżeli chodzi o grzałkę, to trzeba ją sprawdzić za pomocą miernika. Trudno mi w ciemno powiedziec, do jakiego elementu na płytce, prowadziła przepalona ścieżka, dlatego zdjęcie by było potrzebne.