Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proźba o podanie argumentów za budową sieci szerokopasmowej

donka 04 Jan 2005 21:05 1357 7
Optex
 • #1
  donka
  Level 15  
  jak w temacie zbierm argumentację dla rozmów z ludźmi o różnym poziomie wiedzowym i intelektualnym. Mile widziane wszelkie propozycje. Chodzi o to żeby nakłonić np. burmistrza o wydanie zezwolenia na "przekopanie" kilku ulic i chodników czy też rolnika na pozwolenie położenia siatłowodu przez jego pole itd.
  mam pare pomysłów;
  darmowy telefon ip,
  usługi monitoringowe przez kamery lan,
  darmowe telewizaja i radio przez interent.

  Proszę i najróżniejsze argumenty.
  chyba "prośba"? [h]
 • Optex
 • #2
  Voodoo4
  Level 17  
  Z motyka na slonce ;-)
  Z tego co tu widze to masz pomysl ale jeszcze daleko od jego wykonania, liczmy w latach.
  "przkopanie kilku ulic" az ciarki przechodza po plecach, koszty jakie sie z tym wiaza sa astronomiczne, wszystko musi byc wykonane przed odpowiednie ekipy z uprawnieniami nikt cie nie wpusci z lopata i rob co chcesz ;-)
  Z rolnikiem bedzie trudniej niz z burmistrzem :-D kto wie co bedzie za rok na tym polu ? moze podzieli na kawalki i postawi domy dla wnuczkow :-)
  Darmowy telefon, ludzie wiedza ze w tych czasach niema nic za darmo i samo slowo DARMOWE wzbudza u ludzi podejrzliwosc i niedowierzanie.
  Monitoring kamery telewizja radio co jeszcze "krawaty wiaze i usuwa ciaze" wszystkie to potrzebuje ogromnej przepustowosci i niezawodnosci co do monitoringu, bo pozniej to ty bedziesz swiecil oczami jak jakis magazyn okradna :-D a z tym leca koszty ba a ile swiatlowod kosztuje :-) Najpierw rozgladnij sie i zrob plan biznesowy.

  Pozdrawiam

  Ps. chcialo mi sie pisac :-D
 • Optex
 • #3
  donka
  Level 15  
  projekt jest już dawno na niecały milion złotych - standart gigabit ethernet (robocizna sprzęt licencje soft itd.). Pewnie że wszystko wykonane przez odpowiednie ekipy (u nas koszt położenia metra światłowodu bez medium ok 50 zł), ja mam zbierać argumenty do rozmów mojego szefa z burmistrzem i gminami ( i wszystkimi oponentami) o korzyściach zwiażanych z budową sieci szerokopasmowej.
  Pomysły na wykorzystanie mogą być nawet fanatastyczne, pozatym monitoring z wykorzystaniem kamer lan to nie ochrona itd. a dobry argument dla zatwardziałych przeciwników tego typu działań, którzy widzą w tym tylko rozkopane chodniki.
  Pieniądze z ZPORR 1.5 GISE. www.erdf.edu.pl www.europa.edu.pl www.funduszestrukturalne.gov

  To teraz czekam kolego na mase argumentów typu nauka w domu przez kompa, darmowa telewizja internetowa itd,.
 • #4
  camell2110
  Level 15  
  Witam!!

  Napewno jednym z mocniejszych argumentów przemawiających za budową sieci szerokopasmowej jest coraz to wieksza popularnosc dostępu do usług multimedialnych i wójt gminy powinien byc za unowoczesnianiem swojego terenu :)

  Pozdrawiam i zycze powodzenia!
 • #5
  elektryk
  Level 42  
  Zgadzam się z kolegą Voodoo4, żadne sensowne argumenty o tym żeby przekopać miesteczko nie istnieją, bo nikt nie wyda miliona złotych na to żeby dociągnąć do kilku domów na krzyż internet.
 • #6
  kasprzyk
  Electrician specialist
  donka wrote:
  jak w temacie zbierm argumentację dla rozmów z ludźmi o różnym poziomie wiedzowym i intelektualnym. Mile widziane wszelkie propozycje. Chodzi o to żeby nakłonić np. burmistrza o wydanie zezwolenia na "przekopanie" kilku ulic i chodników czy też rolnika na pozwolenie położenia siatłowodu przez jego pole itd.
  mam pare pomysłów;
  darmowy telefon ip,
  usługi monitoringowe przez kamery lan,
  darmowe telewizaja i radio przez interent.

  Proszę i najróżniejsze argumenty.  Cześć

  Ogólnie patrząc, wszystkie propozycje sam już zasugerowałeś :) teraz tylko musisz je poprzeć odpowiednimi argumentami, uzasadnionymi także z poziomu Twoich (firmy) możliwości finansowych.

  Cała sprawa jest poważna a zarazem bardzo delikatna, jeżeli przygotujesz się z wszelkimi informacjami na ten temat (zaletami tej inwestycji), odpowiedziami na „trudne” pytania i „ruszysz do ataku”, to powodzenie całej akcji będzie uwarunkowane od tego, czy dobrze trafiłeś słowami do odbiorców.....:
  dla zwykłego użytkownika – Twojego potencjalnego klienta – musisz obiecywać „góry złota” i to najlepiej za 1 zł ;) - to jest akurat oczywiste i zrozumiałe – naciski ze strony mieszkańców na urzędy – są dla ich pracowników b. uciążliwe J

  dla całej reszty – elity, która rządzi – tu się zaczynają schody.... musisz być ostrożny, bardzo ostrożny. Góra się rządzi swoimi prawami, musisz uważać, żeby nie powiedzieć za dużo, bo może nastąpić konflikt interesów.... jest wiele firm, instytucji trzymających się razem i czerpiących z określonych układów obustronne korzyści, a Ty ze swoją ofertą, będziesz nie na miejscu - tak więc musisz przed takim spotkaniem być dobrze rozeznany na jakie grunty wchodzisz.

  Z samym internetem jest najmniej problemów, płacisz za łącze i to wszystko. Co do telewizji i radia (za darmo) – tutaj bądź powściągliwy, bo jeżeli trafisz na znawcę tematu, to jesteś spalony z miejsca. Ten temat jest trudny i skomplikowany i wbrew pozorom wymaga ogromnych nakładów finansowych. (koncesje, licencje, uprawnienia, do tego wszelkie podatki dla aktorów, filmowców a ostatnio (chcą dołożyć lub już weszła) na kinematografię.

  Podobnie z telefonami – telefony wewnątrz sieci – ok., ale jeśli chciałbyś wyjść z nimi „na miasto” ..............– powodzenia ;)

  Napisz coś więcej, jak duży teren miałoby to obejmować, światłowody – na jakie odcinki???

  pozdrawiam
 • #7
  piotrd90
  Level 20  
  Jednym z poważniejszych argumentów bedzie rozwój infrastruktury gminy (wiadomo że ludzie chętniej będą wprowadzali sie do miejsc gdzie jest juz stały internet). Reszte argumentów to już ty podałeś , chodż jak koledzy mówią to będzie sporo kosztować i jest to plan długoterminowy w realizacji. POZDRO