Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 2.0 tdci 2004 rok Dziwne d德i瘯i filtr powietrza

anglik12 03 Apr 2012 08:56 7076 4
    anglik12
    Level 9  
    Witam szanownych koleg闚
    Jestem po wymianie silnika 130 km tdci oraz wtrysk闚 i mam dziwne objawy zwi您ane z d德i瘯iem dochodz帷ym z obudowy filtra powietrza. Jest s造szalny z przodu od strony wlatuj帷ego powietrza taki bulgot wymienia貫m ju dwa razy filtr powietrza teraz mam knechta i nic si nie zmieni這.
    Jak przepycham szmatk wlot to jest ciszej i silnik pracuje 豉dnie zreszt silnik pali nie kopci i ma dobre osi庵i prosz o porad, co to mo瞠 by i jak pozby si tego problemu?
    andrzej20001
    Level 43  
    Zaworki podci郾ienia je郵i ich kr鵵ce "atm" s wpi皻e we filtr daja taki pog這s ale nie pamietam jak jest w Mondeo.Ci篹ko powiedzie przez forum co to za dzwi瘯.
  • Helpful post
    wojciechjanusz
    Level 28  
    anglik12 wrote:
    jest s造szalny z przodu od strony wlatuj帷ego powietrza taki bulgot
    Je郵i jest ten odg這s pojawia si przy wolnych obrotach - tak mia kolega z forum - to mog by uszkodzone samoregulatory luzu zaworowego (na ss帷ych). Nie domykaj si i cz窷ciowo t這k wypycha powietrze z powrotem w dolot. Przy dodaniu gazu dynamika spr篹ania nie pozwala na ca趾owit ucieczk powietrza i silnik pracuje poprawnie...

Zawalone syfem samoregulatory cz瘰to si spotyka - zw豉szcza w silnikach eksploatowanych na s豉bych olejach i/lub gdzie olej zmieniany by bardzo rzadko...
    anglik12
    Level 9  
    Witaj kolego chyba masz racj z tymi samoregulatory luzu zaworowego, bo silnik w豉郾ie na ja這wym biegu tak pracuje dziwnie i s造cha te odg這sy.
    Generalnie dynamik ma dobr zbiera si 豉dnie i jeszcze dostrzeg貫m, 瞠 rano jak s wy窺ze obroty to troch mniej s造cha. Powiedz czy du瞠 s koszty ( wymiany, czyszczenia)
    anglik12
    Level 9  
    Witam ponownie
    W ko鎍u doszed貫m, co by這 przyczyn dziwnych d德i瘯闚 w okolicy filtra powietrza tak jak napisa kolega by這 to uszkodzenie popychaczy hydraulicznych. Jeden by wbity i nie pracowa a dwa kolejne wsuni皻e po par milimetr闚, dlatego zawory ss帷e nie domyka造 si. Wymieni貫m na inne sprawne ponowna wymiana oleju, aby usun望 zanieczyszczenie. Teraz s造cha silnik jak 豉dnie pracuje a nie ten bulgot zasysanego powietrza