Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ford Mondeo 2.0 tdci 2004 rok Dziwne d德i瘯i filtr powietrza

03 Kwi 2012 08:56 5738 4
  • Poziom 8  
    Witam szanownych koleg闚
    Jestem po wymianie silnika 130 km tdci oraz wtrysk闚 i mam dziwne objawy zwi您ane z d德i瘯iem dochodz帷ym z obudowy filtra powietrza. Jest s造szalny z przodu od strony wlatuj帷ego powietrza taki bulgot wymienia貫m ju dwa razy filtr powietrza teraz mam knechta i nic si nie zmieni這.
    Jak przepycham szmatk wlot to jest ciszej i silnik pracuje 豉dnie zreszt silnik pali nie kopci i ma dobre osi庵i prosz o porad, co to mo瞠 by i jak pozby si tego problemu?
  • Poziom 43  
    Zaworki podci郾ienia je郵i ich kr鵵ce "atm" s wpi皻e we filtr daja taki pog這s ale nie pamietam jak jest w Mondeo.Ci篹ko powiedzie przez forum co to za dzwi瘯.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    anglik12 napisa:
    jest s造szalny z przodu od strony wlatuj帷ego powietrza taki bulgot
    Je郵i jest ten odg這s pojawia si przy wolnych obrotach - tak mia kolega z forum - to mog by uszkodzone samoregulatory luzu zaworowego (na ss帷ych). Nie domykaj si i cz窷ciowo t這k wypycha powietrze z powrotem w dolot. Przy dodaniu gazu dynamika spr篹ania nie pozwala na ca趾owit ucieczk powietrza i silnik pracuje poprawnie...

Zawalone syfem samoregulatory cz瘰to si spotyka - zw豉szcza w silnikach eksploatowanych na s豉bych olejach i/lub gdzie olej zmieniany by bardzo rzadko...
  • Poziom 8  
    Witaj kolego chyba masz racj z tymi samoregulatory luzu zaworowego, bo silnik w豉郾ie na ja這wym biegu tak pracuje dziwnie i s造cha te odg這sy.
    Generalnie dynamik ma dobr zbiera si 豉dnie i jeszcze dostrzeg貫m, 瞠 rano jak s wy窺ze obroty to troch mniej s造cha. Powiedz czy du瞠 s koszty ( wymiany, czyszczenia)
  • Poziom 8  
    Witam ponownie
    W ko鎍u doszed貫m, co by這 przyczyn dziwnych d德i瘯闚 w okolicy filtra powietrza tak jak napisa kolega by這 to uszkodzenie popychaczy hydraulicznych. Jeden by wbity i nie pracowa a dwa kolejne wsuni皻e po par milimetr闚, dlatego zawory ss帷e nie domyka造 si. Wymieni貫m na inne sprawne ponowna wymiana oleju, aby usun望 zanieczyszczenie. Teraz s造cha silnik jak 豉dnie pracuje a nie ten bulgot zasysanego powietrza