Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek centralny w passacie b5 97 rok

03 Kwi 2012 10:19 2316 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z zamkiem centralnym z pilota w passacie b5 97rok.
    Mianowicie wszystko się ładnie zamyka, ale gdy chce zamknąć/otworzyć z pilota to nic się nie dzieje ;( tylko dioda się zaświeca. Baterie nowe.

Wiem były tematy z podobnym tematem, ale innego typu.

Jeśli ktoś wie co robić będę wdzięczny za podpowiedzi.
  • Poziom 10  
    08.97r --> nacisnąć zabl. lub odbl. ok 1sek. puścić zablokować lub odblokować samochód kluczykiem. Jeżeli nie chwyci trzeba diagnostycznie. Ps.warto sprawdzić na testerze czy pilot emituje sygnał bo może być uszkodzony
  • Poziom 2  
    jeśli chodzi o to
    1.włóż kluczyk który chcesz dopasować w zamek drzwi (strona od kierowcy)
    2.drugim kluczykiem uruchom zapłon
    3.mechanicznie (przy zamkniętych drzwiach) przekręcając kluczyk w zamku zamknij (zarygluj) drzwi
    4.naciśnij przycisk otwórz na ok. 1s. puść i po ok. 1 s. naciśnij po raz drugi.
    auto powinno wydać krótki sygnał dźwiękowy potwierdzający dopasowanie.
    5.wyłącz zapłon
    Po wyłączeniu zapłonu centralny powinien już działać z pilota.
    Jeżeli to nie zadziała można spróbować tej samej metody tylko kluczyk włożyć od strony pasażera nie wiem czy to jakaś różnica ale mój passat to (anglik)

to próbowałem i nie działa, no nic może kluczyk wadliwy
  • Poziom 10  
    Nie chodzi oto....chodzi o to 1- szyby zamknięte drzwi wszystkie domknięte 2-np.przytrzymujemy przycisk (przez 1 sek.) ZAMKNIĘCIA na pilocie..... zwalniamy przycisk 3-mechanicznie kluczem ZAMYKAMY samochód.......wszystko samochód się zamknie i otworzy co potwierdzi że synchronizacja zakończona,jeżeli nie to diagnostycznie -->07.97r... no i pilot musi sprawny o czym pisałem powyżej Ps. z włączonym zapłonem to do innych modeli

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Czy pojawiły się jakieś symptomy wskazujące na uszkodzenia zamka w drzwiach kierowcy?
    Jakie to symptomy -> opisywane wielokrotnie na forum.
    Co na temat pilotów "mówi" tester diagnostyczny?
  • Poziom 2  
    Nic się nie pojawiło, zamek u kierowcy jak i wszędzie indziej jest w jak największym porządku

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    ... A diagnostyka co pokazała?
  • Poziom 2  
    takiego sprzętu nie posiadam