Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra IV (J) Komputer pokładowy

mlassota 03 Kwi 2012 11:25 12162 2
  • #1 03 Kwi 2012 11:25
    mlassota
    Poziom 18  

Witam Kolegów

Stałem się posiadaczem Opla Astry J (IV) rok 2011.
    Samochód jest importowany z Niemiec.
    Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu pomimo dość bogatej wersji wyposażenia (podgrzewane fotele i kierownica, multimedia, czujniki deszczu i zmierzchu itd.) nie ma komputera pokładowego.
    Samochód ma dość duży wyświetlacz między zegarami na którym można jedynie odczytać przebiegi dzienne i aktualną prędkość.
    W/g instrukcji na tym wyświetlaczu powinien znajdować się także komputer pokładowy... Brak takiej opcji.
    Serwis (byłem na przeglądzie po roku) twierdzi że wyświetlacz jest "ubogi" i nie ma takiej opcji ale wiem że na identycznym "wizualnie" wyświetlaczu komputer w innym pojeździe był...

Czy Koledzy mają jakieś doświadczenia z "dokładaniem" komputera do Astry IV (J)

Z góry dziękuję za informacje
    Pozdrawiam
    M

Temat pozostawiam warunkowo, jeżeli jednak zboczy w stronę montażu amatorskich konstrukcji, to zostanie usunięty. [MS]

• Pomocny post
    #2 05 Kwi 2012 20:46
    corb
    Poziom 12  

Da sie zaprogramować średnie spalanie, dystans itp ale będą również różne usterki np poziomu cieczy, poziomu płynu spryskiwacza. Trzeba więc albo się przyzwyczaić do ciągłych komunikatów na desce albo pozostać bez komputera pokładowego.

• #3 27 Cze 2012 12:54
    mlassota
    Poziom 18  

Witam
    Dzięki informacjom uzyskanym od Kolegi corb udało się dograć komputer pokładowy w serwisie we Włocławku po dość komicznie brzmiącej rozmowie i przekonywaniu serwisu za "da się"
    Serwis zrobił to na "moją odpowiedzialność" - czego do dziś nie pojmuje ale... jest poniżej zdjęcia - robiłem telefonem więc przepraszam za jakość

Opel Astra IV (J) Komputer pokładowy Opel Astra IV (J) Komputer pokładowy Opel Astra IV (J) Komputer pokładowy

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME