Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G X16XEL 98r, brak ładowania

03 Kwi 2012 13:04 4974 9
  • Poziom 27  
    Witam serdecznie. Padło mi dziś w trakcie jazdy ładowanie w mojej astrze G. Po przekręceniu kluczyka nie zapala się kontrolka akumulatora, po odpaleniu również się nie świeci. Bezpieczniki całe. Kable przy alternatorze też nie urwane. Po podaniu masy na kabelek, który idzie do kontrolki dioda zaczyna świecić. Wygląda na uszkodzony alternator.

Proszę o sugestie czy mógł paść mostek czy może regulator napięcia?.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Typowa rzecz w Oplu płyta z reglerem do zmiany ,od razu najlepiej zmień kpl. co by za chwilę nie robić 2x. Cżesto przy awarii płyty, pali żarówkę w liczniku lub upalony obwód kontrolki w reglerze.Podłącz próbówkę do masy i do odłączonego cieńkiego kabla altka i zobacz wtedy czy jest kontrolka.Jak będzie to tylko alternator do naprawy ,jak "na krótko" nie będzie kontrolki trzeba jeszcze szafę wyjąć i zmienić żarówkę.
  • Poziom 27  
    Dioda w liczniku sprawna. W takim razie założyć nowy regulator?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Wypięciu cienkiego kabelka i podaniu masy na niego dioda na desce świeci. Zabieram się za wykręcanie altka. Na obudowie ma wytłoczony napis delphi.
  • Poziom 43  
    No to jest to samo.Części z linku.Kupisz w każdym dobrym sklepie ,hurtowni.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    W takim razie co? Proszę o sensowną wypowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Prostownik akurat jest dobry. Wylutowałem go i wszystkie diody są ok.( sprawdzone multimetrem a dla pewności jeszcze zasilaczem i żarówką). Wirnik jest trochę okopcony. Jutro poszukam innego alternatora.