Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie urządzenia do zakładu przezwajania silników

andy1978 03 Kwi 2012 13:50 3445 7
  • #1 03 Kwi 2012 13:50
    andy1978
    Poziom 16  

Planuję otwarcie zakładu przezwajania silników w miejscowości zamieszkującej przez 23000 ludzi. Powinien być ruch.
    Jakie konkretnie narzędzia i maszyny potrzebne do takiego warsztatu. Zamierzam zatrudnić dwóch pracowników. Warsztat o powierzchni 40m2 już mam.

0 7
  • #2 03 Kwi 2012 13:58
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zależy jakie silniki zamierzasz przezwajać (moc, napięcie).
    Więc np. tokarkę, spawarkę (czasem trzeba napawać), prasy (mała ręczna, większa), szlifierka stołowa, wiertarka stołowa, stanowisko do badań elektrycznych. Dodatkowo hamownia silników, wyważarki, itp.

0
  • #3 03 Kwi 2012 14:06
    andy1978
    Poziom 16  

Planuję przezwajanie silników do elektronarzędzi. Sprzęt podstawowy już jest taki jak spawarka, prasa czy tokarka. Interesuje mnie co jest jeszcze potrzebne? Piec do wypalania czy wyważarka - gdzie tego szukać, jakiej firmy i jakie są ceny?

0
  • #4 03 Kwi 2012 14:10
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Opłaca się w dzisiejszych czasach przewijać silniki do elektronarzędzi? Ja słyszałem, że nie (chyba, że to profesjonalne, gdzie ceny wirnika / stojana są rzędu 400zł i więcej).

0
  • #5 04 Kwi 2012 07:15
    andy1978
    Poziom 16  

Jest to nadal opłacalne. Czasami uszkodzone elementy silnika trudno dokupić a ich cena to przeważnie około 50 % wartości całego urządzenia. Przezwojenie natomiast jest znacznie tańsze. Do pewnych maszyn wcale nie można dokupić części. Znam ten temat bo sprzedaję elektronarzędzia. Myślę także (w późniejszym czasie) zająć się silnikami indukcyjnymi.

0
  • #6 04 Kwi 2012 17:08
    serwis
    Poziom 37  

andy1978 napisał:
    Piec do wypalania czy wyważarka

I jedno i drugie jest niezbędne. Po nawinięciu wirnika, jeżeli nie zrobisz wyważenia, to łożyska w bardzo krótkim czasie na złom.
    A piec- i do wypalania i do suszenia po impregnacji.
    W zasadzie nie do wypalania- tylko do solidnego nagrzania uzwojeń w celu zmiękczenia lakieru. Przecież usuwanie uzwojeń i tak będzie wykonywane ręcznie.

0
  • #7 12 Maj 2012 11:40
    pioterAos
    Poziom 17  

Drogi andy1978, radzę to dokładnie przemyśleć zanim kaska poleci w błotko. Odpowiedź na pytanie "Jakie urządzenia do zakładu przezwajania
    silników" powinieneś mieć w małym paluszku, zanim ten pomysł wpadł do głowy.

0
  • #8 20 Maj 2012 01:15
    cyclone4
    Poziom 16  

andy1978 napisał:
    Planuję otwarcie zakładu przezwajania silników w miejscowości zamieszkującej przez 23000 ludzi. Powinien być ruch.
    Jakie konkretnie narzędzia i maszyny potrzebne do takiego warsztatu. Zamierzam zatrudnić dwóch pracowników. Warsztat o powierzchni 40m2 już mam.

Jesteś pewny że wśród 23 tyś. mieszkańców będzie tylu, że biznes zarobi na siebie? Jakie masz miesięczne koszty utrzymania warsztatu? Ilu klientów musiałbyś mieć aby zarobić? Ile osób spośród 23 tysięcy mieszkańców to potencjalni klienci? Odlicz dzieci, kobiety, młodzież. Odlicz amatorów którzy kupią nową wiertarkę w supermarkecie jak stara padnie. Moim zdaniem jeśli nie wyjdziesz w internet (allegro) to może być bardzo ciężko.

0
  Szukaj w 5mln produktów