Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oświetlenie led do modelu na 3 kanale

03 Kwi 2012 16:49 3293 12
  • Poziom 8  
    Hej :)
    Chciałbym aby światła w moim modelu były odpalane z 3 (wolnego) kanału.
    Mam takie coś:

Akumulator Link

Włącznik na trzeci kanał Link
    Podłączyłem tak jak MODE I

Oraz oświetlenie:
    Link

Włącznik już działa, sprawdzałem woltomierzem, daje ponad 7V a oświetlenie potrzebuje jakieś 4,8-6V i około 100mA i tu moje pytanie i prośba, mógłby mi to ktoś narysować bo pewnie muszę podłączyć jakiś stabilizator napięcia czy coś? i powiedzieć co mam kupić?
    z góry dzięki i pozdrawiam :
  • Poziom 16  
    Musi kolega zastosować LM7805 (5V) lub LM7806 (6V) i podłączyć według poniższego schematu.

• Poziom 8  
    dzięki :) a można tak bardziej opisane?(wstyd się przyznać ale nie znam tych symboli i nie wiem co jest czym, zawsze robie coś na próbę, nigdy tego nie rozpisywałem:/ )
    mam połączone jak mode 1 i wszystko działa, proszę mi napisać dokładnie (a nalepiej narysować jak dziecku) co i jak, z góry dzięki :)
  • Poziom 8  
    :D takie obrazki lubię :) dzięki wielkie :)
    0,33uF i 0,1uF to kondensatory? (obojętnie jak się je podłącza? czy mają +/-?
    który lepiej wziąć 5V czy 6V?(bezpieczniej chyba 5V?)
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Jeżeli masz układ BEC to wystarczy zasilić oświetlenie napięciem z BEC-a. W końcu to też stabilizator a te dodatkowe 100mA nie powinno mieć wpływu na jego pracę.
  • Poziom 8  
    wiem, ze można zasilić z bec ale ja chcę odpalać je z ręki a nie z guzika w aucie, jak podepnę pod bec to mi nic nie da dlatego dokupiłem włącznik na 3 kanał
    Link

p.s. ktoś chciał nabić sobie 3 pkt za zgłoszenie do moderatora? bo nie rozumiem...
    "Pkt 3.1.13. (10.9) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych." jak ktoś nie rozumie to niech zapyta, wydaje mi się, że jasno wszystko opisałem
  • Poziom 22  
    Chyba niejasno się wyraziłem. Dlatego dołączam schemat. Dodam tylko, że zasilanie można wziąć z wolnego wyjścia odbiornika, nie trzeba się wtedy wlutowywać do wyjście BEC-a.
  • Poziom 8  
    ha! właśnie tak nie działa:/ próbowałem także z innego zasilania kompletnie, tak, żeby włącznik był podpięty tylko pod 3 kanał a zasilanie z koszyka z 2x AA i nic, włącznik musi być podpięty pod aku, tylko wtedy działa niestety

• Poziom 22  
    A nie pomyliłeś czasem biegunowości na wyjściu wyłącznika RC?
  • Poziom 8  
    nie, próbowałem i tak jak powinno być i tak jak nie powinno, także jedynym wyjściem jest dla mnie to co narysował marcin44430
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bardzo dziwne jest to, co piszesz. Ja korzystam z własnoręcznie zrobionych wyłączników RC więc nie znam tego fabrycznego modelu, choć zasada działania jest pewnie taka sama jak w moich. Zamiast stabilizatora możesz zastosować dwie diody (np. 1N4001) połączone w szereg i podłączone w kierunku przewodzenia. Spadek na nich to ok. 1,5V czyli obniżysz napięcie do wymaganego.
  • Poziom 8  
    aha. ok dzięki :) najpierw jednak spróbuje tego co mi marcin44430 narysował.
    przy okazji wesołych świąt Wam życzę :)