Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia X3-00 Gaśnie wyświetlacz po naciśnięciu guzika.

weight 03 Apr 2012 18:06 1874 6
    weight
    Level 16  
    Witam.
    Wymieniałem ostatnio wyświetlacz wszystko dobrze z tym że teraz jak odpalam telefon to pokazuje się napis NOKIA i podświetlają się te klawisze abc.
    Wtedy gaśnie wyświetlacz w sensie że świeci tylko na biało.
    Trzeba poczekać 5sec aż zgasną te guziki abc to wyświetlacz zaczyna działać normalnie.

Jak tylko nacisnę coś np 5 przycisk to automatycznie świeci na biało i znów trzeba czekać aż zgaśnie klawiatura.

Podejrzewam że chyba coś z taśmą.
    Proszę kogoś kto się zna na tym o podpowiedź.
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    Soft to podstawa, LCD, taśma.
    weight
    Level 16  
    Soft ok, LCD też.
    Chyba taśma a możesz mi dać np jakaś aukcję na allegro czy pokazać zdjęcie tej taśmy.
    Bo nie za bardzo wiem jak ona wygląda.
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    Wpisz w google grafika taśma x3-00 i już ją masz :-)
    weight
    Level 16  
    thx.
    Np chodzi o taką taśmę ?
    http://allexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

I tam taśma na te dwie LCD diody co świeca się te słuchawki czerwone i zielone.
    Czy zamontuję ją w warunkach domowych ?. Nie potrzebuję żadnego sprzętu serwisowego.

I ona pasuję do x3-00 obojętnie jaka ?
  • Helpful post
    qs300
    Level 32  
    Zamontujesz, tylko musisz delikatnie podważać wyświetlacz żeby go wyjąć, ponieważ jest przyklejony do obudowy i pod nim biegnie część taśmy.
    Jeśli posiadasz jakąś starą kartę bankomatową lub inną niepotrzebną, to możesz dociąć ją na szerokość wyświetlacza i tą kartę delikatnie wsuwać pod ten wyświetlacz, żeby go odkleić, w przeciwnym wypadku połamiesz wyświetlacz i kolejny wydatek gotowy.
    weight
    Level 16  
    W pierwszym poście napisałem że wymieniłem wyświetlacz ;p.
    Ale thx za info bo ten oryginalnie był tak przyklejony że nie dało się do zdjąć bez połamania ;p.
    Na szczęście był już wylany