Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włączniki czasowe, włączniki oporowe ?

03 Kwi 2012 18:12 2707 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Nie wiem czy w dobrej kategorii piszę ale mam nadzieje że tak.
    Mam taki problem, ponieważ mam taki oto zawór na układ wydechowy w samochodzie:
    Włączniki czasowe, włączniki oporowe ?
    Całość polega na tym że przełącznik który jest podłączony do silniczka steruje tym zaworem. Zawór otwiera się i zamyka do pewnego momentu. Potem nabiera oporu, jednak w momencie kiedy jest to zamontowane na samochodzie pod spodem nie jestem wstanie stwierdzić czy już jest otwarty lub zamknięty, w tym czasie trzymając przycisk dalej daje prąd do silniczka a ten podaje obroty na przekładnię i tam psują się zębatki itp. Czy da się zastosować jakiś przekaźnik, przełącznik czasowy, czy coś innego co by dawało prąd tylko do momentu pełnego otwarcia i zamknięcia zaworu? Szukałem i dzwoniłem po różnych sklepach, ale niestety nikt nie wie. Z racji małego urządzenia nie jest możliwe zamontowanie wyłącznika krańcowego. Ma ktoś jakiś pomysł ?
  • Poziom 17  
    Gdzie można kupić taki zawór?
  • Poziom 28  
    A ja zapytam jeśli mogę, czemu taki zawór ma służyć ?
  • Poziom 39  
    Potrzebny ci będzie wyłącznik przeciążeniowy.
  • Poziom 17  
    sebek3 napisał:
    A ja zapytam jeśli mogę, czemu taki zawór ma służyć ?

Stosuje sie taki zawór gdy w samochodzie chcesz mieć fabryczny "cichy" zespół wydechu i jednocześnie mieć tuning w postaci "warczącego" tłumika. I dzięki takiemu zaworowi możesz wybierać miedzy "cichym" a "warczącym" bez wymiany.
  • Poziom 11  
    kybernetes napisał:
    Potrzebny ci będzie wyłącznik przeciążeniowy.

Ale ten wyłącznik przeciążeniowy to z tego co patrzyłem to takie chyba dość sporawe ? i będzie trzeba je ukrywać pod deską, a jak się wyłączy to jak go spowrotem włączyć jak będzie pod deską ? Czy masz może namyśli jakiś inny wyłącznik? może jakis model nazwa albo link byłby mile widziany :)

Te zawory to sa na allegro do kupienia.
  • Poziom 17  
    Osek19 napisał:

Pod jaką nazwą szukać?
  • Poziom 39  
    Miałem raczej na myśli moduł przeciążeniowy w rodzaju modułu domykania szyb z regulacją.
  • Poziom 11  
    Kubaandcom napisał:
    Osek19 napisał:

Pod jaką nazwą szukać?

Można znalezc pod nazwą ELECTRIC EXHAUST CUTOUTS.

Możesz kolego podesłać jakiś link ? bo nie do końca wiem jak to wygląda, i gdzie tego szukać. Będe bardzo wdzięczny za pomoc.