Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strzelanie w glośnikach firmy MANTA. Jak to naprawić?

dzika parowa 03 Kwi 2012 18:24 1033 2
  • #1 03 Kwi 2012 18:24
    dzika parowa
    Poziom 12  

Witam i zwracam się do państwa z takim o to problemem:
    Posiadałem na swoim biurku, podłączone do komputera nienajlepszej jakosci glosniki firmy MANTA, po kilku latach użytkowania zaczeły niemiłosiernie strzelać (odgłos mogę określić jako głośne pyknięcie), tak, że musialem wymiec je na inne, mianowicie na ENCORE P-901. Nowe głośniki także, po kilku latach zaczeły strzelac, nie tak strasznie jak poprzednie, ale zdarza sie im.
    Głosniki podłączone do komputera poprzez mini-jack. Interesuje mnie mechanizm w jaki sposób powstają te odłosy. Z tego co wiem gdzieś w głosniku zbiera się napięcie, po czym się rozładowuje, przechodzac przez membrane, stąd głosny trzask, czy to prawda?
    Jak to się dzieję, że po kilku latach użytkowania zaczynaja szwankowac?
    Czy niskiej jakości komponenty w środku się zużywają? Zdaje sobie sprawe, że oba zestawy głosnikow to towar raczej z dolnej półki.
    Komputer jest nieuziemony, czy istnieje taka możliwość, że poprzez kabel mini-jack nadmierne napięcie wędruje do głosnika? Czy można głosniki uziemić, a jeżeli tak to w jaki sposób? Niespecjanie jest gdzie nawet drut podłączyć, ponieważ wszystko zostało zabudowane plastikiem.
    W temacie audio jestem amatorem. Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

0 2
  • #2 04 Kwi 2012 09:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

A powiedz Kolego, kiedy pojawiają się te efekty ? Może przy włączaniu jakiegoś urządzenia do sieci ?
    Twoje teorie o napięciu są dziwne i błędne.
    A porady o elektrolitach, nie będę komentować.

0