Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes sprinter - kontrolka świec żarowych i okładziny hamulców.

barteqqq 03 Apr 2012 18:56 11965 12
    barteqqq
    Level 21  
    Witam, w firmie jeżdżę Mercedesem Sprinterem, o ile się nie mylę CDTI 2,5 - od razu piszę że na chwilę obecną nie posiadam więcej danych auta- rok, inne oznaczenia ... jak co to jutro dopiszę. A problem wygląda tak- Nasz firmowy " mechanior " wymieniał klocki hamulcowe i od tej pory świeci się pomarańczowa kontrolka [ wygląda mniej więcej tak ( O ) która informuję że klocki się kończą choć są nowe. Moje przypuszczenie to, to że albo nie podpiął czujnika i komputer po prostu widzi że go nie ma i kontrolka świeci, albo przy odpiętym czujniku włączył zapłon lub zapalił auto i komputer zapamiętał błąd. Moje pytanie brzmi jak usunąć ten błąd? Jest to możliwe bez podpinania auta do komputera?

Problem nr 2- kontrolka świec żarowych.

Przed zapaleniem auta, na zapłonie zaświecają się wszystkie kontrolki i wszystkie gasną oprócz ładowania aku ale to normalne, okładzin hamulcowych jak pisałem wyżej i ta od świec jeszcze chwilę się świeci ale po nagrzaniu świec gaśnie i zapalam auto. Na zapalonym silniku po chwili znowu się zapala czyli chyba grzeje świece. Auto nie traci nic na mocy jedynie troszkę dymi na siwo .
    Co to za dziadostwo może być?
    pozdro
    decybel91
    Level 42  
    Nie ten silnik, albo 2.0 albo 2.9, nie opisałeś rocznika.
    Klocki zapewne założone bez czujników i stąd świeci się kontrolka albo przerwana instalacja. Obędzie się bez kompa.
    Świece, typowy objaw przepalonej świecy żarowej. Też bez kompa się uda.
    barteqqq
    Level 21  
    Oki :D dzięki za info a co do danych auta jutro zerknę w dowód rej i napiszę dokładnie.
    darek290
    Level 9  
    Witam. Mam problem w sprinterze 308 2.2 CDI. Mianowicie po przekręceniu kluczyka świeci kontrolka od świec żarowych, potem gaśnie i po 2 min świeci cały czas. Świeci też kontrolka EDC cały czas. Proszę o pomoc
    trans-serwis
    Level 39  
    darek290 wrote:
    Witam. Mam problem w sprinterze 308 2.2 CDI. Mianowicie po przekręceniu kluczyka świeci kontrolka od świec żarowych, potem gaśnie i po 2 min świeci cały czas. Świeci też kontrolka EDC cały czas. Proszę o pomoc
    Na początek diagnoza najlepiej SD, później działać dalej.
    Ten mechanik pod nickiem to ksywa?
    darek290
    Level 9  
    ksywa tylko:) Problem w tym że komputer nie chce się połączyć. Co jest grane??

Dodano po 2 [minuty]:

I wkręca się do 3000 tys obrotów i więcej nie chce
    darek290
    Level 9  
    Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem?
    trans-serwis
    Level 39  
    darek290 wrote:
    Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem?
    Przyjedź do mnie moj komputer się połączy.
    darek290
    Level 9  
    A jaki program obsługuje ten model auta? Bo ten który był podpinany pokazuje że jest błąd ale nie pokazuje jaki i dlatego nie wiem co jest nie tak i od czego zacząć naprawiać. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Proszę o radę.....

Dodano po 11 [minuty]:

A tak wogóle to mam jeszcze jeden problem. Chodzi o to że w tym aucie przewidziana jest dwumasa a poprzedni właściciel zmienił ją na sztywne koło do którego dokupiłem tarcze i docisk. Teraz okazuje się że chyba będzie trzeba spowrotem założyć dwumase i nie wiem czy ta tarcza i docisk będą do niej pasować i czy wogóle trzeba to wszystko zmieniać. Proszę o podpowiedź co robić
    trans-serwis
    Level 39  
    darek290 wrote:
    A jaki program obsługuje ten model auta?
    Już ci napisałem.
    trans-serwis wrote:
    Na początek diagnoza najlepiej SD,
    trans-serwis
    Level 39  
    darek290 wrote:
    Teraz okazuje się że chyba będzie trzeba spowrotem założyć dwumase i nie wiem czy ta tarcza i docisk będą do niej pasować
    A skąd mam wiedzieć co ty kupiłeś, większość nie pasuje, inna tarcza.
    darek290 wrote:
    i czy wogóle trzeba to wszystko zmieniać.
    Nie wiem o co ci chodzi.