Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes sprinter - kontrolka świec żarowych i okładziny hamulców.

barteqqq 03 Kwi 2012 18:56 9397 12
  • #1 03 Kwi 2012 18:56
    barteqqq
    Poziom 21  

Witam, w firmie jeżdżę Mercedesem Sprinterem, o ile się nie mylę CDTI 2,5 - od razu piszę że na chwilę obecną nie posiadam więcej danych auta- rok, inne oznaczenia ... jak co to jutro dopiszę. A problem wygląda tak- Nasz firmowy " mechanior " wymieniał klocki hamulcowe i od tej pory świeci się pomarańczowa kontrolka [ wygląda mniej więcej tak ( O ) która informuję że klocki się kończą choć są nowe. Moje przypuszczenie to, to że albo nie podpiął czujnika i komputer po prostu widzi że go nie ma i kontrolka świeci, albo przy odpiętym czujniku włączył zapłon lub zapalił auto i komputer zapamiętał błąd. Moje pytanie brzmi jak usunąć ten błąd? Jest to możliwe bez podpinania auta do komputera?

Problem nr 2- kontrolka świec żarowych.

Przed zapaleniem auta, na zapłonie zaświecają się wszystkie kontrolki i wszystkie gasną oprócz ładowania aku ale to normalne, okładzin hamulcowych jak pisałem wyżej i ta od świec jeszcze chwilę się świeci ale po nagrzaniu świec gaśnie i zapalam auto. Na zapalonym silniku po chwili znowu się zapala czyli chyba grzeje świece. Auto nie traci nic na mocy jedynie troszkę dymi na siwo .
    Co to za dziadostwo może być?
    pozdro

0 12
  • #2 03 Kwi 2012 19:05
    decybel91
    Poziom 39  

Nie ten silnik, albo 2.0 albo 2.9, nie opisałeś rocznika.
    Klocki zapewne założone bez czujników i stąd świeci się kontrolka albo przerwana instalacja. Obędzie się bez kompa.
    Świece, typowy objaw przepalonej świecy żarowej. Też bez kompa się uda.

2
  • #3 03 Kwi 2012 19:10
    barteqqq
    Poziom 21  

Oki :D dzięki za info a co do danych auta jutro zerknę w dowód rej i napiszę dokładnie.

1
  • #4 06 Wrz 2012 09:40
    darek290
    Poziom 8  

Witam. Mam problem w sprinterze 308 2.2 CDI. Mianowicie po przekręceniu kluczyka świeci kontrolka od świec żarowych, potem gaśnie i po 2 min świeci cały czas. Świeci też kontrolka EDC cały czas. Proszę o pomoc

2
  • #5 06 Wrz 2012 11:04
    trans-serwis
    Poziom 39  

darek290 napisał:
    Witam. Mam problem w sprinterze 308 2.2 CDI. Mianowicie po przekręceniu kluczyka świeci kontrolka od świec żarowych, potem gaśnie i po 2 min świeci cały czas. Świeci też kontrolka EDC cały czas. Proszę o pomoc
    Na początek diagnoza najlepiej SD, później działać dalej.
    Ten mechanik pod nickiem to ksywa?

-1
  • #6 06 Wrz 2012 11:30
    darek290
    Poziom 8  

ksywa tylko:) Problem w tym że komputer nie chce się połączyć. Co jest grane??

Dodano po 2 [minuty]:

I wkręca się do 3000 tys obrotów i więcej nie chce

0
  • #7 06 Wrz 2012 17:39
    darek290
    Poziom 8  

Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem?

1
  • #8 06 Wrz 2012 20:30
    trans-serwis
    Poziom 39  

darek290 napisał:
    Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem?
    Przyjedź do mnie moj komputer się połączy.

0
  • #9 07 Wrz 2012 08:15
    darek290
    Poziom 8  

A jaki program obsługuje ten model auta? Bo ten który był podpinany pokazuje że jest błąd ale nie pokazuje jaki i dlatego nie wiem co jest nie tak i od czego zacząć naprawiać. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Proszę o radę.....

Dodano po 11 [minuty]:

A tak wogóle to mam jeszcze jeden problem. Chodzi o to że w tym aucie przewidziana jest dwumasa a poprzedni właściciel zmienił ją na sztywne koło do którego dokupiłem tarcze i docisk. Teraz okazuje się że chyba będzie trzeba spowrotem założyć dwumase i nie wiem czy ta tarcza i docisk będą do niej pasować i czy wogóle trzeba to wszystko zmieniać. Proszę o podpowiedź co robić

0
  • #10 08 Wrz 2012 15:13
    trans-serwis
    Poziom 39  

darek290 napisał:
    A jaki program obsługuje ten model auta?
    Już ci napisałem.
    trans-serwis napisał:
    Na początek diagnoza najlepiej SD,

0
  • #12 09 Wrz 2012 17:46
    trans-serwis
    Poziom 39  

darek290 napisał:
    Teraz okazuje się że chyba będzie trzeba spowrotem założyć dwumase i nie wiem czy ta tarcza i docisk będą do niej pasować
    A skąd mam wiedzieć co ty kupiłeś, większość nie pasuje, inna tarcza.
    darek290 napisał:
    i czy wogóle trzeba to wszystko zmieniać.
    Nie wiem o co ci chodzi.

0
  • #13 11 Wrz 2012 08:39
    darek290
    Poziom 8  

Dzięki już sobie poradziłem sam

0