Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tablet wybrać 3G, WI-FI

03 Kwi 2012 19:45 9457 25
  • Poziom 9  
    Witam.
    Szukam dobry tablet który posiada 3G, płynną przegladarkę, WI-FI(opcjonalnie), nie duży. Tablet ma służyć głównie do przeglądania internetu i wykresów giełdowych.
    Z góry dzięki i pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Też mam zamiar kupić tablet z 3G, z tego co wyczytałem w internecie najlepszym i tanim rozwiązaniem będzie chyba iPad pierwszej generacji. Oczywiście jeśli potrzebujemy jedynie do prostych zadań typu internet, filmy, czytanie książek itp. Za wersję 3g WiFi 16GB używany na allegro można już znaleźć za około 900 zł. Jest to cena, której nie udało się uzyskać androidowym tabletom działającym w miarę sprawnie. Każdy testowany tablet z Androidem za tą cenę wypadał bardzo marnie w porównaniu z iPadem. Najlepiej wypada chyba Asus TF 101G, który używany w wersji z 3G trzeba zapłacić 1500 zł i jest tych ofert bardzo mało na allegro. Największą wadą Apple'a jak dla mnie jest ekran, bo w rozdzielczości 1024×768, jednak jak za taką cenę i tak nie jest źle. Poza tym, jak ogólnie wiadomo, iPad ma strasznie zamknięty system, co też wielu osobom nie odpowiada. Ja nie znam dokładnie jak te ograniczenia będą przeszkadzać mi w użytkowaniu, ale wybiorę właśnie prawdopodobnie iPada ze względu na najlepszy stosunek ceny do jakości.

Poza tym próbowałem dowiedzieć się czy jest możliwość podpięcia modemu USB z internetem do tabletu, ale nie udało mi się uzyskać informacji czy to się da, czy nie. Prawdopodobnie w niektórych przypadkach się da, ale na pewno nie jest to takie proste, że podpinamy i działa. Pewnie dopiero tak będzie w tabletach z Windowsem. A za windowsem podążą inni.
  • Poziom 10  
    Zdecydowanie Apple iPad, bo do przeglądania indeksów giełdowych znajdziesz w AppStore mnóstwo ciekawych aplikacji.
  • Poziom 10  
    Kolego, wyraziłem tylko swoje zdanie jako użytkownik iPada.
    P.S. "Ilość dostępnych aplikacji- luty 2012:
    -Android Market: 450,000
    -Apple App Store: 25,000,000,000+
    źródło wikipedia eng.
    To chyba nieco większy wybór?
  • Poziom 2  
    no no no, 25 miliardów aplikacji to rzeczywiście byłby wyczyn, jednakże jak dotąd nawet wspaniały app store nie posiada takiej bazy. Aktualne dane podają 650,000 aplikacji (o dziwo to samo źródło - Link)

A tak w temacie, to iPad wypada naprawdę dobrze w porównaniu cena/jakość z innymi tabletami. Konkurentem, jednakże mniejszym, bo 7calowym jak dla mnie mógłby być Lark FreeMe 70.15 3G głównie ze względu na cenę- nowy za mniej niż 800zł.
  • Poziom 11  
    szybciej znajdziesz jak 3G odpuścisz hehehe. ja mam kiano pro duala 10 i korzystam z modemu huawei i nie narzekam, nie bylo problemu z połaczeniem. Zapłaciłem 900zl.
  • Poziom 12  
    Witam, podepnę się pod temat bo również zamierzam zakupić tablet ale mimo porównywania i szukania ciągle nie mogę się zdecydować...

Wyznaczniki:
    - 3g i Wi-Fi nieodzowne i wbudowane
    - ekran 8 lub 9 cali - 7' za mały a 10' to już ostatecznie
    - procesor musi udźwignąć filmy full HD
    - GPS
    - slot na karty pamięci
    - USB - z możliwością podłączenia klawiatury i myszy
    - Android jakiś nowszy lub z możliwością aktualizacji najlepiej do ICS
    - ekran multitouch, dobrze żeby był mniej "prądożerny" (coś z nowszych konstrukcji) - z sensowną rozdzielczością
    - bluetooth mile widziany
    - g sensor
    - bateria zapewniająca kilkugodzinną pracę (nie granie bo wiem, że to nierealne) przeglądanie stron, dokumentów

W sumie wybór teoretycznie łatwy bo grupa docelowa z wymienionymi kwalifikacjami wąska ale... Z tego co widzę, czasami ktoś zaproponuje model, który jest dość niszowy a tak naprawdę warty uwagi. Dlatego proszę o pomoc, jeżeli trzeba coś doprecyzować to chętnie to zrobię - na tabletach się nie znam, nie miałem nigdy takiego sprzętu...

Koszty: z uwagi na to, że kupię takie urządzenie na jakiś dłuższy czas (zamiast laptopa), jestem w stanie zapłacić więcej, jeżeli jest to gra warta świeczki, ale tylko jeżeli jest sens nazwijmy to "przepłacać"
  • Poziom 12  
    Dziękuję za sugestie - bardzo interesująca opcja, a jeszcze jakaś inna na niższy budżet? Jest to w ogóle prawdopodobne?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie, jutro mam zamiar dokonać zakupu. Nie wiem czy dobrze czy niedobrze ale wybór padł na Samsunga Galaxy Tab 2 10.1 5100, Eee Pad Transformer TF101G jest naprawdę wart uwagi ale brak modemu 3g dyskwalifikuje, nie jestem pewien tego na 100% ale co mnie przekonuje w Samsungu:
    - wbudowany modem 3g - bez czego tablet uważam za bezużyteczny
    - WiFi
    - GPS
    - wyświetlacz 10 cali
    - możliwość rozszerzenia pamięci
    - najnowsza wersja Androida
    - faktura VAT - kupuję na firmę, odliczając podatek
    - cena: 1539zł

Szczerze to w takich pieniądzach nie znalazłem nic ciekawszego (być może są jakieś niszowe tablety innych firm - nie wiem). Pojeździłem po marketach z elektroniką ale nic ciekawego nie znalazłem i niestety nikt mi też nie potrafił doradzić... Nie wspominając, że ceny wyższe o kilkaset złociszy.
  • Poziom 9  
    Kurde całkiem fajny jest Kiano, tylko bez 3G. Wiem ze jeszcze w tym roku ma wyjsc wersja z czterema rdzeniami i może 3G
  • Poziom 12  
    A ja właśnie piszę z Galaxy Taba o którym wspominałem i powiem że jestem bardzo zadowolony. Szczerze to nie wiem do czego jest potrzebny ten 4 rdzeniowy procesor? Początkowo zastanawiałem się czy to był dobry wybór bo czytałem że filmy się tną, bateria krótko trzyma i jakieś inne głupoty... nie zaobserwowałem nic takiego. Mogę polecić ten model. Oczywiście to moja subiektywna ocena, ale jeżeli ktoś ma takie założenia i potrzeby jak ja (patrz posty wcześniejsze) to tablet jest odpowiedni. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w poszukiwaniach.

A żeby nie było - bawiłem się też iPadem i tak jakby jest płynniejsze działanie systemu (nie wiem jak z konkretnymi aplikacjami - nie porównywałem) ale czy to sprawia że życie jest piękniejsze, nie wiem. Na pewno to dobry sprzęt ale w moim przypadku jednak wybór padł na Samsunga.
  • Poziom 2  
    witam jestem nowy na forum . mam pytanie kupiłem tablet kiano pro 10 duo. mam problem z podłączeniem modemu 3 g i ustawieniem .czy jest jest jakaś stronka gdzie jest wytłumaczone krok po kroku jak to zrobić . DZIĘKI
  • Poziom 9  
    sprawdź czy twój modem to któryś z tych
    Lista kompatybilnych zewnętrznych modemów 3G z Kiano Pro 10 Dual:
    Huawei: MU509, E153, E156G, E160E, K3520, E170, E172, E173, E176G, E1782, E180, E220, E226, E261, E270, E353, E1552, E1786, EM660, MC509, EC122, EC150, EC156, EC1270, EC167, EC189, ET127, ET128-2, ASB T920; ZTE: MF110, MF633, MF637u, MF170, WF633BP+, MF19, SRT-H800, WU-830, WU930, MC2716, AC2736, AC2746, AC2766, AC560, AC580, AC581, AC590. Z Kiano Pro 10 Dual i siecią Aero2 kompatybilny jest modem Huawei E180.
    Jeżeli nie to raczej nie uda ci się podłączenie innego modemu.
  • Poziom 2  
    mam modem pasujący . tylko czarna magia jak mam go skąfigórować
  • Poziom 12  
    Witam

A ja mam pytanie z innej beczki. Jak już wcześniej pisałem kupiłem Galaxy Taba 2 10.1, ostatnio zaopatrzyłem się w oryginalną stację dokującą z klawiaturą. Taka jak na foto:
    Jaki tablet wybrać 3G, WI-FI
    Niby wszystko jest OK ale nie nie do końca, mam tak jakby "zamienione" klawisze i po wciśnięciu shift i 3 nie mam # tylko znaczek funta, zamienioną mam też tyldę i kilka innych klawiszy... Poza tym wszystko działa poprawnie. Dodatkowo czasami po zadokowaniu tableta świeci mi się kontrolka włączonego CapsLocka... O co może z tym chodzić?

Pozdrawiam
    Karol
  • Poziom 34  
    Jeżeli temat dalej kogoś interesuje to przedstawię swoje propozycje tańszego tableta z wbudowanym modemem 3G i rozmiarze 7 cali . Mamy do wyboru urządzenia z Androidem wersji 2.x (np. ZTE Light obie wersje, Huawei Ideos S7). Z innych tańszych marek jest Manta MID11 PowerTab3G, Lark 70.15 3G i Goclever M703G z systemem wersji 4.x. Osobiście zdecydowałem się jednak na Lenovo A2107A 3G w cenie 900 zł.
  • Poziom 11  
    Rozwazylbym mimo wszystko zakup netbooka. Jezeli do tabletu dokupilibysmy klawiature to wymiary i waga zblizy sie do netbooka. A netbook bedzie mial wiele zalet: system Windows ktory pozwoli lepiej zapanowac nad sprzetem i programami, sa modele z mozliwoscia zamontowania karty do Internetu. wyjsciem HDMI, kamerka, lepszymi glosniczkami. Mam tablet, i mam laptopa, i widze wyraznie ograniczenia tabletu, raczej tylko do ogladania filmow, i awaryjnego przegladania stron,