Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykręcić elektrodę magnezową z zasobnika cwu typu so-160 Junkersa?

zenio 03 Kwi 2012 21:21 1763 2
  • #1 03 Kwi 2012 21:21
    zenio
    Poziom 9  

Witam
    Problem wydaje się być błachy, ale nie wiem jak go rozwiązać. Proszę o podpowiedź kogoś kto to już przerabiał. Anoda przykręcona jest od góry zbiornika 2 nakrętkami /jak na zdjęciu/.
    Jak wykręcić elektrodę magnezową z zasobnika cwu typu so-160 Junkersa?
    Prawdopodobnie przymocowana jest do tej nakrętki znajdującej się na górze, ponieważ środek nakrętki wygląda tak jakby coś tam było wspawane. Dolna natomiast jest z mosiądzu. Którą odkręcić najpierw? Czy ta dolna nakrętka służy do kontrowania górnej?
    Próbowałem już odkręcić górną przytrzymując drugim kluczem dolną, ale zabrakło mi pary w rękach. A nie chcę czegoś uszkodzić.
    A przy okazji mam pytanie; jak w tej sytuacji zmierzyć prąd płynący przez anodę w celu określenia jej ewentualnego zużycia, jeżeli jest wkręcona do stalowego zbiornika?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

• #2 03 Kwi 2012 22:12
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    W przypadku tej elektrody nic nie zmierzysz, i raczej nie prąd, a napięcie po między elektrodą a zbiornikiem.
    Możesz wykręcać razem z tą częścią mosiężną. Generalnie sama elektroda jest przymocowana tylko do tego korka stalowego, i powinno dać się to wykręcić bez tej części mosiężnej, ale się nic nie stanie jak wykręcisz wszystko. Po prostu ta część mosiężna, to jest redukcja żeby dopasować mniejszy gwint elektrody do większego w zbiorniku.
    Pozdrawiam.

• #3 18 Cze 2012 14:49
    zenio
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź. Zastosuję przedłużkę do klucza to chyba pójdzie.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME